tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512   
Virtuální adopce
Drtivá většina našich pejsků umístěných v útulku, pokud nejsou ztraceni a vráceni původnímu majiteli, odchází po vypršení povinné karanténní lhůty, a pokud to dovoluje fyzický a psychický stav, do tzv. adopční péče k nové rodině. U štěňátek, mladých a zdravých psů zejména menší velikosti nebývá problém najít vhodného nového majitele. V našem zařízení však žijí i psi, kteří zůstali sami, bezprizorní, často jako nechtěné dědictví nebo po přemístění páníčka - seniora do specializovaného zařízení. Vzhledem k vysokému věku a případným zdravotním komplikacím spojených se stárnutím již nejsou příliš "atraktivní" pro případné zájemce o adopci. Máme v péči i jedince, jejichž obsluhování vyžaduje určité zkušenosti a znalosti. Těmto psím rezidentům bývá, i přes naší velkou snahu, obtížné najít vhodný adoptivní domov. Všichni tito pejskové jsou vzhledem ke svému věku v odpovídající kondici, zdravotním stavu, pravidelně chodí na procházky a mají veškerou potřebnou veterinární péči. Dá se říci, že si život v útulku užívají, protože většinou nic hezkého v předchozím životě nezažili. Při dodržování určitých pravidel a denního řádu nebývá asi s reaktivními pejsky problém. S věkem psa však objem veterinární péče stoupá. To co nás tíží, je tedy spíše finanční náročnost péče o tyto pejsky vyžadující zvláštní péči, kolikrát připomínající péči "hospicovou."
Financování našeho zařízení je nastaveno tak, že obec či město, se kterou máme uzavřenou smlouvu, hradí pobyt psa max. po dobu 2 měsíců. Poté přechází veškeré náklady na vrub útulku. Nás tento systém motivuje k tomu, aby přijatý jedinec pobyl v útulku jen opravdu nezbytně nutnou dobu a co nejdříve mu byl nalezen ten nejlepší možný domov. U nás dobře, ale doma je doma...
Po dlouhé době zvažování jsme se rozhodli spustit projekt tzv. "Virtuální adopce" - adopce na dálku. Co to znamená a obnáší?
Je to možnost finančně přispívat na konkrétního vybraného pejska v útulku, aniž byste o něj fyzicky pečovali. Samozřejmostí je zveřejnění adoptivních "majitelů" na web stránkách útulku (v případě, že si to dárce nepřeje, respektujeme jeho přání a požadavky).
Na vyžádání vystavíme potvrzení o daru nebo darovací smlouvu. Po zaslání údajů vystavíme hezký děkovný certifikát. Na vybraného adoptivního pejska je samozřejmě možné po ohlášení navštívit nebo vyvenčit, pokud je to bezpečné. V případě adopce či smrti pejska budeme adoptovní majitele ihned informovat a případné finanční prostředky převedeme na psa, který je v útulku nejdéle. Minimální jednorázový adopční poplatek je 200 Kč. Číslo účtu pro virtuální adopci: 2747015349/0800, variabilní symbol 7. Do poznámky uveďte vaše jméno a zkratku VA a jméno vybraného pejska. Příklad: Josef Novak VA Punta. Pro zaslání potvrzení o daru, darovací smlouvy nebo certifikátu zašlete potřebné informace (jméno, adresa, případně IČO a částka) na email: storge2011@gmail.com.
Děkujeme, že pomáháte!!!

Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Jméno: Rocky
Pohlaví: pes
Plemeno: rotvajler
Velikost: velký
Přibližný věk: 10 let
Nalezen: 3. prosince 2021, Šťáhlavice
Další informace: Rocky je odhadem 10 ti letý rotvajler, nalezený během zimy ve velmi zanedbaném a žalostném stavu. Vyloupl se z něj krásný pes, sice vyššího věku, ale stále v kondici, s chutí do života, příjemného temperamentu a neuvěřitelný mazel. Moc mu přejeme hezký a láskyplný domov! zobrazit fotky >>>
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Virtuální adopce:
7.A ZŠ Jana Jakuba Ryby, Rožmitál pod Třemšínem
Jméno: Mike
Pohlaví: pes
Plemeno: kříženec
Velikost: střední
Přibližný věk: 5 let
Přijat: 10. května 2021, Trutnov
Další informace: Mike je cca 5 letý kříženec am. pitbulteriéra, kastrovaný. Mika provází neveselá minulost a ztráta levého oka, ale na lidi přesto nezahořknul. Po počáteční opatrnosti a odtažitosti se z něj vyklubal bezva atletický zdravý společník se sportovním duchem a veselou, hravou povahou. Prostě je pro každou "psinu" :-) Je vhodný pro aktivního člověka, zkušeného a zodpovědného pejskaře, ideálně se znalostmi bull plemen. Není vhodný k ostatním psům a domácím zvířatům. Seznamovací návštěva nutná. zobrazit fotky >>>
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Virtuální adopce:
Alena Kaliada
Kolín a Kolbová Petra a Střelecká Marcela, Závodí - Frenštát pod Radhoštem
Jméno: Kevin
Pohlaví: pes
Plemeno: labrador
Velikost: velký
Přibližný věk: 14 let
Přijat: 30. září 2016, Dobříš
Další informace: Kevin je 14letý labrador zlaté barvy, o kterého se majitelka již nemůže starat vzhledem k vysokému věku a zdravotním problémům. Kevin je čistotný a vychovaný pes, který má ale občas "svoji hlavu". Líbilo by se mu v domku se zahradou. Nevhodný do rodiny s dětmi. zobrazit fotky >>> video z útulku >>>


Děkujeme virtuálním adoptivním páníčkům za stálou finanční či materiální podporu, Vaší pomoci a přízně si nesmírně vážíme!!!

kříženec labradora Kevin - Kaliada Alena, Kolín a Kolbová Petra a Střelecká Marcela, Závodí - Frenštát pod Radhoštem

Kříženka amstaff Peggy - Hoťková Sarah a Šloufová Pavlína

Kříženec am. pitbulteriéra Mike - 7.A ZŠ Jana Jakuba Ryby, Rožmitál pod Třemšínem

Za jednorázové příspěvky děkujeme:

Amstaff Tony - Chudobová Šárka

Dále děkujeme za jednorázový příspěvek Delmarové Báře pro Kevina a Vysoudilové Sabině také pro Kevina, Bóhmové Daně za příspěvek pro Bellu a Maxe, Maršákové Vanesse pro Peggy.