tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512   
O nás
historie útulku pro psy v Borovně se začala psát okolo roku 2011. V té době jsme pomáhali v Ekocentru ve Spáleném Poříčí a nebylo výjimkou, když se zde objevil zaběhnutý nebo týraný pes a i přesto, že se Ekocentrum zaměřuje na živočichy z volné přírody, bylo nutné zajistit péči i těmto nalezencům.
Situaci jsme se rozhodli řešit a po písemné podpoře starostů největších měst a obcí regionu Plzeň – jih (Blovice, Spálené Poříčí, Nezvěstice, Nepomuk, Rokycany, Starý Plzenec…) jsme se rozhodli vybudovat zařízení, kam by bylo možné tyto psy umístit.
Po několikaměsíčních přípravách se nám naskytla možnost odkoupit zemědělský objekt v obci Borovno a postupně ho přestavět na útulek pro psy. Obec Borovno leží v krásné krajině na okraji brdských lesů a je zároveň dobře dostupná díky své poloze při silnici Plzeň – Rožmitál pod Třemšínem – Příbram. Ani z dálnice Plzeň – Praha to není daleko, stačí sjet v Rokycanech na exitu 62 a dále pokračovat směr Mirošov a Příkosice. Neujedete více než 20 km.
Protože rekonstrukce objektu je finančně náročná záležitost, rozhodli jsme se zažádat o dotace z Operačního programu Životní prostředí a z Fondu soudružnosti FS. Dotace se nám podařilo v roce 2013 získat, a tak vybudování útulku nestálo nic v cestě.
Postupem času se činnost sdružení rozšiřovala o sportovní, výukové a také sociální aktivity a z těchto důvodů byl objekt přestavěn i pro tyto účely. Jeho velikost nám to naštěstí umožnila a mohla tak mimo jiné vzniknout i výcviková hala o velikosti 200 m2, která nemá v kraji konkurenci.
Hlavní stavební a rekonstrukční práce skončily v dubnu roku 2015, kdy byl útulek zprovozněn a přijal první psí obyvatele. K oficiálnímu otevření pak došlo 21. května 2015 za přítomnosti pozvaných starostů měst a obcí a zástupců kraje.
útulek před a po rekonstrukci (2013-2015) útulek před a po rekonstrukci (2013-2015)
útulek před a po rekonstrukci (2013-2015) - více fotek
Protože objekt neslouží jenom jako útulek pro psy, rozhodli jsme se pro název Víceúčelové zařízení a útulek pro psy Borovno, ze kterého je více patrné, že poskytujeme i další služby.
Kromě jiného nabízíme také hotel pro psy, kde je možné dočasně ubytovat Vašeho čtyřnohého kamaráda v době dovolených, služebních cest apod. Bude se mu u nás určitě líbit, kromě pravidelných vycházek a péče bude mít také svůj vlastní vytápěný kotec s venkovním výběhem, stejně jako většina psů ubytovaných u nás v útulku.
Jak to u nás vypadá se můžete podívat na následujících fotografiích. A samozřejmě budeme rádi, když nás přijedete osobně navštívit, zúčastníte se některé z našich akcí a nebo když podpoříte některého z našich čtyřnohých svěřenců.
Fotogalerie:
čelní pohled venkovní karantény
čelní pohled a venkovní karantény
pohled z výšky pohled z výšky
pohled z výšky (děkujeme www.foto-tykvart.cz)
vnitřní kotce venkovní výběhy
vnitřní kotce a venkovní výběhy
výcviková hala výcviková hala
výcviková hala
veterinární ošetřovna koupelna pro psy
veterinární ošetřovna a koupelna pro psy
zázemí pro návštěvníky vnitřní chodba
zázemí pro návštěvníky a vnitřní chodba
Dokumenty:
Stanovy Storgé, z.s..pdf
Zápis z valné hromady listopad 2015.pdf
Výpis ze spolk.rejstříku.pdf
K vytisknutí:
Omalovánky pejsků z Borovna.pdf
Pexeso - pejsci, kteří prošli útulkem.zip
Útulek v médiích:
Čtyři tlapky - nabídka pejsků z útulku (Barkley, Buddy, Jimmy, Darek, Lesan, Pankrác, Servác, Bonifác (regionální televize ZAK, červen, červenec 2019)
Čtyři tlapky - nabídka pejsků z útulku (Mike, Maya, Bak, Kevin, Ben (regionální televize ZAK, květen 2018)
Týraných psů v Plzeňském kraji stále přibývá (regionální televize ZAK, 6.4. 2017)
Osm psů už je v dobrých rukou (Plzeňský deník, 3.3. 2017)
Psy z útulku vyvenčili dobrovolníci (regionální televize ZAK)
Fena přišla do útulku se štěňaty (regionální televize ZAK)
Psí útulek se rychle plní (regionální televize ZAK)
Nový útulek pro psy v Borovně pokryje potřeby jižního Plzeňska (Ekolist)
Útulek pro psy v Borovně zahájil provoz (Plzeňsko na dlani)