tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512   
Novinky
rok 2020 rok 2019 rok 2018 rok 2017 rok 2016 rok 2015
15. listopadu 2020
V minulém týdnu proběhla kastrace Luckyho, bohužel se nám vrátil z adopce, až se zahojí, budeme mu zase hledat novy domov... Snad i kastrace pomůže Luckymu ke zklidnění a bude to mít v životě jednodušší.

10. listopadu 2020
Virtuální petice za ukončení usmrcování psů za účelem výroby Polyglobu je vytvořena, prosíme všechny, kdo s peticí souhlasí o podpis. Předem mockrát děkujeme!

Petice za ukončení usmrcování psů za účelem výroby veterinárního léčivého přípravku Polyglob tak, jak je v současnosti prováděno ve společnosti Bioveta a. s., IČO 25304046
5. listopadu 2020
Dášenka byla vyšetřena kardio specialistou, naštěstí šelest na srdíčku není závažný, nebude ji to v běžném životě omezovat. Je to radostnější zpráva oproti Míšovi, kde oční vyšetření nemá příznivou prognózu...

27. října 2020
25. října v noci nás opustila Džefinka, 10 ti letá bíglička, která byla přijata od Bígla nouzi při Beagle Clubu ČR do péče - s obrovským nádorem na mléčné žláze, nemohla si ani sednout nebo lehnout. V srpnu se provedla operace, prognóza vypadala docela příznivě, jedno malé maligní ložisko, jinak benigní... Radovali jsme se, že se náročný zákrok podařil a je vše na dobré cestě. A pak to začalo - podivný zánět oka, který se naštěstí podařilo zaléčit. Poté nadměrné pití, močení, změna struktury těla - byl diagnostikován Cushingův syndrom. Objednali jsme léky a mezitím začala praskat kůže na břiše, rána se odmítala hojit a přes veškerou péči nastala sepse - opět vyšetření a léky, léky, léky.. Je neuvěřitelné, jak to Džefinka stále zvládala, bez jediného zakňučení, byla statečná, čistotná a pořád měla chuť k životu a k jídlu. Tento týden nastaly podivné bolesti, tlumily jsme je léky a hledali příčinu - bříško se konečně zahojilo a jiné ložisko jsme nedokázali odhalit. Ležela ve svém pelíšku na kuchyňce, na venčení jsme ji už nosily... Očička měla pořád plné zájmu a bojovala... Páteční RTG a CT potvrdilo nádor na mozku.... Je nám to moc líto... Děkuji MVDr. Mirce Valterové za pomoc, léčení i konzultace (v pátek večer, v noci, o víkendech...) Děkujeme Beagle Clubu ČR a Beagle v nouzi za psychickou a finanční podporu, za to, že jí dali šanci. Už jí nic nebolí... PS: máme balení Vetorylu na cca 3 měsíce, kdyby potřeboval bíglík v nouzi, rádi pošleme, v současné době nemáme pacienta s Cushingem.

25. října 2020
Z důvodů nařízení vlády a opatření prosíme o respektování otvírací doby pro veřejnost, tj. středa, sobota a neděle od 13 do 16 hod. Venčitelé, předem se prosím objednejte na tel. 723 598 853 nebo alespoň den předem na mail storge2011@gmail.com. Nemáme k dispozici tolik vhodných pejsků pro venčení, abychom vás uspokojili všechny :-) Vstup do útulku není dovolen, pejska vám předáme mimo budovu. Adopce, vyzvedávání ztracených pejsků či hotel prosíme předem objednat na uvedeném tel. čísle. Děkujeme za spolupráci a přejeme klidné dny.
Váš tým Storgé, z.s.
10. října 2020
Terinka krásně zvládla kastraci, je to holka šikovná a už se těší, až odjede do nového domova :-)

18. září 2020
Děkujeme žákům ZŠ Blovice a studentům Gymnázia Blovice za finanční sbírku, díky které mohla být realizována oční operace fenky Sofie z útulku v Borovně. Operaci v ceně 5 000 Kč provedla MVDr. Mirka Valterová v Příbrami. Sofia tak může vést veselý a plnohodnotný "psí život". Všechny vás moc pozdravuje z nového domova v adoptivní rodině v Medovém Újezdu. Děkujeme, jste úžasní!!!

18. září 2020
"Naše" útulková Nugetka opět na závodech Hard Dog Race!

5. září 2020
Děkujeme paní radní Plzeňského Kraje za návštěvu a finanční příspěvek pro útulek.

1. září 2020
Děkujeme srpnové milé návštěvě Smart Clubu a sbírce pro pejsky.

1. září 2020
Minulý týden byl opravdu náročný, oční vyšetření pejska Luckyho, akutní operace Blekinky - zánět dělohy způsobený cystami na vaječníkách...

1. září 2020
Džefinka se po náročné operaci - odstranění obrovského nádoru a mléčné lišty zotavila, histologické vyšetření dopadlo příznivě, včera ji byly odstraněny bradavičky na očních víčkách, které dráždily - teď ještě snížit nadváhu a nalézt nový domov...

26. srpna 2020
PETICE ZA UKONČENÍ USMRCOVÁNÍ PSŮ ZA ÚČELEM VÝROBY VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU POLYGLOB
Petice je připravena k podpisům ve Víceúčelovém zařízení a útulku pro psy v Borovně, 17.10. na Psím dnu v Plzni, 5.9. na Opatov Hard dog race, 12.9. Klubová výstava bíglů Letovice, 19.9. na srazu bíglů Karasín... průběžně budeme doplňovat data a místa, kde petice bude k dispozici. Děkujeme za váš čas, podpis a sdílení. Děkujeme, že nejste lhostejní.
Stáhnout: petice_podpisovy_arch.docx

7. srpna 2020
V úterý 4.8. 2020 kolem 10.30 hod. utekl ze zahrady vykousanou dírou v plotě ve Šťáhlavech, Plzeň - jih, kříženec bíglíka jménem Dasty. Je to středně velký, strakatý a milý pes. Prosíme o jakékoliv informace, děkujeme. tel. 723 598 853.

7. srpna 2020
5.8. byla mezi obci Těnovice a Lučiště nalezena tato fenka, zatím je u nálezce, kontaktujte útulek Borovno.

7. srpna 2020
Džefinka odoperována na klinice https://veterinakoldinova.cz, děkujeme za perfektní práci...

2. srpna 2020
Měli jsme vzácnou návštěvu, přijeli se na Nerouška podívat majitelé našeho bývalého utulkáče Daga i se svojí smečkou... Pořád je pochybnost, zda se nejedná o vyhozené sourozence. Nera pořádně vyvětrali a moc děkujeme za sbírku 4 pytlů fotbalových míčů, Neroušek má zásobu. :-)

23. července 2020
Sultánek byl vykastrován, hned po zahojeni se vydá do nového domova, už byl s budoucími páníčky na dlouhé lesní vycházce...

7. července 2020
Když se s útulkovými pejsky i sportuje, je to bomba. Mája a její první agility start :-)

30. června 2020
Dobrý den všem, od 1.7. do 31.8. 2020 budeme mít z důvodů letních veder opět zaveden "letní režim" pracovní doby, tzn. od 8.00 do 12.00 a od 17.00 dle potřeby. Návštěvy a venčení pouze po tel. domluvě na tel. čísle 723 598 853. Děkujeme, že tak respektujete potřeby pejsků a nás všech :-)
25. června 2020
V naší nově budované tůni u útulku se zabydlely rosničky... Máme ke skokanům další skvělé přírůstky :-)

10. června 2020
Děkujeme všem, kdo v sobotu dorazil na oslavu 5. narozenin, moc děkujeme za dárky, bylo s vámi dobře!

13. května 2020
Max - Ronin si užívá s Barčou jaro - a chystá se na nový domov a start do nového života...

4. května 2020
Vykoukl na nás článek o Chikovi... je to supr pes :-)))

4. května 2020
Bellinka si plnými doušky užívá jaro... Noha se jí po operaci hezky hojí, jen je to práce ji držet v klidu.

4. května 2020
Neroušek ocení staré fotbalové míče, báječně si s nimi vyhraje... děkujeme tetě Lindě :-)

4. května 2020
Tonda zahájil koupací sezónu :-)

30. dubna 2020
Dnes jsme měli vzácnou návštěvu, přijela se podívat Sofie se svojí prima rodinou. Viděli jsme spokojeného, vyrovnaného a veselého psa, se zvídavou povahou, a který nadevše miluje svoji paničku a rodinu. Oko se krásně zhojilo, děkujeme MVDr. Mirce Valterové za operaci víček a ZŠ a Gymnázium Blovice za vánoční sbírku, ze které byla náročná operace financována.

29. dubna 2020
Malujeme, pěkně omyvatelnou barvou, to je tady zapotřebí...

22. dubna 2020
Bellinka absolvovala 2. operaci - druhé nohy, přetrženého křížového vazu. Už snad konečně poslední zákrok, tak rychle uzdravit a hurá domů... Po příjezdu už čuchala, co si dá k jídlu, večer dostala límec a šla spát :-) Děkujeme těm, co nás finančně podpořili a podporují, není to levná záležitost:-(, děkujeme!

19. dubna 2020
Ralfíkovi se uzdravil páníček a po několika měsících se oba vrací do společného života. Bylo to radostné shledání, Ralf skákal nadšením až ke stropu. Hodně štěstí, kluci, budete ho potřebovat.

19. dubna 2020
Potkali jsme na vycházce Kačenku :-)

19. dubna 2020
Malujeme útulek... Když jsou šikovní lidé, je to paráda!

19. dubna 2020
Britovi propustili paničku z nemocnice a šupajdil zpátky domů... to bylo radosti, když nastupoval do auta, moc dobře poznal, co se děje a kam jede :-) 12 ti letý německý ovčák, skoro pořád skleslý a na vycházkách se pomalu šoural, najednou neuvěřitelně ožil a z auta už se na nás smál :-) Hodně štěstí!

27. března 2020
Dneska jsem v obchodě potkala Sárinku, byla schovaná pěkně v bundě, v teplíčku u paničky, obě spokojené, zářily i přes roušku :-) Tak zveřejňujeme, že se obě holky, německý pinč Čiki i kříženec krysaříka Sára, které byly z rodinných důvodů umístěny v útulku a hledaly nové rodiny, mají moóoooc dobře.

22. března 2020
Jezevčíci na vyžádání :-) Přišli čtyři, tři pejsci a fenka, na podzim roku 2018, na pohlídání z důvodu hospitalizace páníčka. Čtyři dlouhé, chlupaté jitrničky, které odmítaly jakýkoliv kontakt a snahu o přátelství. Komunikovali pouze spolu a trvalo pár týdnů, než s námi začali "kamarádit", zvykli si na obojek a vodítko, které předtím nikdy neviděli a asi nepotřebovali. Páníčkův stav se bohužel prudce zhoršil, prognóza byla nepříznivá a rodina se rozhodla, že pejsky nabídne do adopce. První odešli dva mladší kluci, jeden do rodiny do Plzně a druhý do vesničky na Plzni - jihu. Filípka často vídáme, když ho paní potřebuje pohlídat z důvodu pobytu v nemocnici. A má se náramně:-) Milé překvapení nastalo, když se nečekaně páníčkův stav zlepšil. Rodina se rozhodla, že se o starého pána bude starat doma a ten si ze srdce přál mít pejsky zase u sebe. Beník s Betynkou, kteří dosud byli u nás a čekali na adopci, tedy odjeli zpět ke svému páníčkovi. Toho si vzala k sobě rodina, která o něj až do jeho smrti pečovala i s jeho jezevčími kamarády... Bohužel po smrti pána se rodina z časových důvodů nemohla o pejsky nadále starat, a tak se opět vrátili do útulku s prosbou, zda jim pomůžeme najít nový domov. Byl to těžký úkol, Beníkovi bylo 12 let a Betynce skoro 15. Vzhledem k tomu, jak na sebe jsou fixovaní, moc jsme si přáli, aby odešli společně. Během hledání nové rodiny jim naše paní veterinářka ošetřila zbývající zoubky, vytrhla zkažené a přeléčila zánět. Betynce byl také odstraněn velký nádor na bříšku. Po delší době se podařilo najít úžasnou paní, s otevřenou náručí, velkým srdcem a domkem se zahrádkou. A jak se mají dnes Beník s Betynkou, vidíte na fotkách...

Beník s Betynkou byli důležitou součástí i příměstského kynologického tábora Mladý pejskař 2019!

22. března 2020
Chlup, mladý kříženec asi ovčáckého psa, nám byl předán v Mirošově v dubnu 2019. Hubený, vyhladovělý, špinavý a zaprášený pejsek, na kterém by se dala žebra spočítat, na krku zpuchřelý kožený řemínek s utrženým provázkem a s pošramocenou důvěrou v lidi... údajně vnikl do zahrady mirošovského domku, kde se snažil ulovit něco k snědku. Dnes žije v rodinném domku na Plzni - jihu u úžasné slečny, která mu věnuje spoustu lásky, času a pozornosti. Chodí na procházky, jezdí na výlety a máme radost, když ho vídáme i na našich akcích a agility... prostě jsou to skvělá dvojka :-)

20. března 2020
Bellinka - lampička, hezky se hojí, tento týden se vyndají stehy, bude kontrola, RTG a objednání termínu druhé operace...

17. března 2020
Až do odvolání jsou zrušeny návštěvní hodiny útulku a veškeré společné akce. Děkujeme za pochopení! Netýká se denního provozu, příjmu zaběhlých aj. psů a výdeje pejsků majitelům nebo do adopce.
13. března 2020
Sofinka nás navštívila a jeli jsme k MVDr. Mirce Valtrové na kontrolu oka a odstranění stehů... Oko vypadá výborně :-) Večer se holčička vrací s majitelkou opět domů.

13. března 2020
V úterý byla do útulku paní z OŽP Blovice přivezena 2 štěňátka z nevhodných chovat. podmínek. Je to fenka a pejsek, cca stáří 2 až 3 měsíce, pravděpodobně kříženci jezevčíka a raslíka. Po skončení karantény budou připraveni k adopci.

10. března 2020
Bellinka má za sebou první ortopedickou operaci ruptury kolenního vazu, zvládla to skvěle, držte ji palce, ať se brzy zahojí.

7. března 2020
Představujeme vám Bellinku, cca 4 letou bígličku, jsme si téměř jisti, že z množírny z Lhoty u Cerhovic, která byla společně s dalšími pejsky vypuštěna na podzim a v v zimě 2019 v lesích na Zbirožsku a Strašicích. Bellinku společně s dalšími 3 bíglíky (Lucky, Nellinka a Sára) přivezla MP Strašice 13.11. 2019 a 19.11. Další dvě bígličky (Bonnie a Meggie) také pravděpodobně z tohoto "chovu" byly přivezeny Luborem a Bíglem v nouzi, odchyceny v lese v Jincích v září 2019. Útulkem prošli i dva raslíci Tomík a Dukátek, rovněž z tohoto "chovu", nalezené opět v lesích u Strašic. Všichni pejsci jsou již v pořádku a v nových domovech, kromě Bellinky. Bellinka původně vážila 24 kg, byla oteklá, zavodněná, pořád žíznivá. Dnes váží 13 kg, je čilá, začíná si hrát a život jí baví... Je již vykastrovaná, naočkovaná, bohužel na ortopedickém vyšetření bylo zjištěno, že má přetržené oba kolenní vazy. Obě operace budou stát cca 30 tis. Kč. Operaci bude provádět Vedilab Plzeň. V pondělí 9.3. je termín první operace. Pomocí Lubora a Bíglmánie připravujeme sbírku na tuto operaci, děkujeme, že pomáháte!

27. února 2020
Máša, kříženka bíglička, která se chystá k adopci, jsou s Barčou skvělá dvojka :-) Máša, alias Kiki se neuvěřitelně rychle učí, je to chytrá, šikovná a mazlivá psí holka.

26. února 2020
Nabídka pejsků z našeho útulku v pořadu Chcete mě? (Česká televize - 23.2. 2020)
https://www.ceskatelevize.cz/ porady/ 1095970013-chcete-me/ 220562221300006/ video/ 752000

25. února 2020
Dobrý den, ztratil se nám pejsek slyšící na jméno Barney. Je čipovaný, kamarádský. Děkujeme Truhlářovi, v případě nálezu volejte 778037878.

24. února 2020
Jedna veselejší zpráva - něměckému pinčovi Dickovi, kterého máme v dlouhodobé péči, než se panička zahojí z operace, nebyly dnes na RTG nalezeny žádné velké změny orgánů či metastázy, váha se mu po lécích a speciální slinivkové dietě zlepšuje, léky na srdíčko zabírají... Hurá!
24. února 2020
Máme za sebou ortopedické vyšetření nalezené bígličky Bellinky ze Strašic - zpráva neveselá - přetržené oba kolenní vazy. Proto to nárazové a podivné pokulhávání a šetření nožek... Zřejmě ještě původní zranění nebo možná následek obrovské nadváhy a toulání? Ale na tom už nesejde. Důležité je, že 9.3. 2020 máme termín 1. operace a přibližně za 6 týdnů bude následovat operace druhé nohy. Cena operací cca 30 tisíc Kč. Dnes už jsme projednávali možnosti sbírky... Dáme brzy vědět, držte nám palce!

24. února 2020
Povídání a pejscích, útulku v Borovně a o všem kolem pro 1. ZŠ Plzeň, děkujeme za pozvání, děti byly skvělé, šikovné a bezprostřední! Pro nás je to radost:-)

17. února 2020
Minulý pátek byl náročný den, vyšetření a kastrace bígličky Bellinky a dlouhá oční operace Sofinky - entropium dolního i horního víčka, téměř 4 hod. piplavá operace. Děkujeme MVDr. Mirce Valterové z Příbrami za spolupráci a nasazení. Oční operace bude hrazena z Vánočního charitativních bazárku ZŠ a Gymnázia Blovice. Děkujeme!!!
Během dospávání narkózy jsme Sofinku vyčesali a vystřídali dredy v srsti. Už je kočka!

9. února 2020
V týdnu nám byl předán dar - 4 000 Kč jako výtěžek z víkendové akce Hospůdky u Kozlerů v Mirošově - 10% ceny z každého jídla bylo určeno pro pejsky. Děkujeme, že jste dorazili v tak hojném počtu a majiteli za tuto podporu!

9. února 2020
V úterý proběhlo natáčení pořadu Chcete mě? s Českou televizí. Děkujeme za příjemný přístup a profesionalitu celému televiznímu štábu. V nabídce jsou pejsci Matouš, Macek, Sofie, Tajtrlík, Zorka, Bobík, Peggy, Kačenka a Max - Ronin... V televizi se bude vysílat 23.2.2020 na ČT2.
více fotek >>>

2. února 2020
Máme poslední volné Madlenčino štěňátko, Valíška, k odběru za týden... Čipovaný, očkovaný, odčervený, zdravý pejsek, který bude větší velikosti. Tatínek neznámý, Madlenka krásná, šikovná a poměrně temperamentní kříženka.

2. února 2020
AXA se začala brzy mazlit, dostala hned krásný obojek z Postrojkového ráje.

2. února 2020
Bellinka má z bíglí kámošky radost :-)

2. února 2020
Tak máme za sebou rušný víkend... Do útulku byla prijatá AXA, bíglička od nemohoucí majitelky, která byla delší dobu nevhodně krmená... Dnes 24 kg, snad se povede váha brzy srazit, ostřihali jsme ihned přerostlé drápky, které se kroutily do nejrůznějších tvarů a zarůstaly do polštářků a zahájili dietu. Tento týden se provede vyšetření a krevní testy.
Do nového domova odjela v sobotu pitbulka Axi a dnes Milka, držte jim všem prosím palce. V sobotu večer byla prijatá Kačenka, krásná kříženka jezevčíka, odrostlé štěňátko z nevhodných podmínek. FOTO brzy...

2. února 2020
Páteční báječný večer, výborné jídlo a pivo jako křen v mirošovské hospůdce U Kozlerů, kde běžela akce - 10 % z tržby jídla pro útulek v Borovně!

2. února 2020
Bellinka shodila další nadbytečná kila, přestala být závodněná a cca za týden ji čeká kastrace a po zahojení cesta do nového domova...

2. února 2020
Štěněcí parta na sněhu... Rostou před očima, buřtíci :-)

26. ledna 2020
Dostali jsme info, že v příkopu za Spáleným Poříčím, cca 500 m směr Hořehledy vlevo leží mrtvý sražený pes, najde se majitel, aby si pejska pohřbil?
1. ledna 2020