tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512   
Novinky
rok 2021 rok 2020 rok 2019 rok 2018 rok 2017 rok 2016 rok 2015
27. dubna 2021
Měli jsme vzácnou návštěvu - Filípka a Ouška :-)

23. dubna 2021
Ve středu odešel Tony do psího nebe. Kardiologické léky nezabíraly a cytologické vyšetření bohužel prokázalo agresivní karcinom, který rostl na srdečníku. Šlo to strašně rychle.... Bolesti jsme už začali tlumit těmi nejsilnějšími léky... odešel uspán na klíně, v klidu, v míru... už ho nic nebolí a netrápí. Myslíme na Tebe Tony, ať je ti tam už jenom dobře!

13. dubna 2021
Tonda bojuje.... Po 2 měsících po kastraci z důvodu zvětšené prostaty a cyst, která proběhla bez problémů, se začal zdravotní stav prudce horšit...v úterý po kompletní prohlídce na klinice mu byla diagnostikována srdeční nedostatečnost a z hrudní dutiny a břicha odsáto cca litr krvavé tekutiny... Dostal léky na podporu srdíčka a odvodnění, čeká jej kompletní kardio vyšetření u specialisty... Držte mu, prosím, palce!

8. dubna 2021
Poděkování!

zobrazit v: PDF


8. dubna 2021
Šikovné ruce, co umí udělat ze starých věcí předměty krásné a užitečné... Tak třeba tenhle gril z kotouče pro orbu... Už se těšíme, až ho v létě vyzkoušíme :-)

4. dubna 2021
Tak se březen v kalendáři rozloučil s Mášou a už se na nás dívá Chiko - naštěstí jen z kalendáře a občas na procházkách, když se potkáme :-) Krásné Velikonoce všem!

4. dubna 2021
Brownie už si užívá vycházky a stává se z něj veselý, spolupracující pes. Je to užasňák a brzy bude připravený k adopci...

4. dubna 2021
Tak už konečně s námi začal mluvit a spolupracovat i třetí přijatý NO - Brownie:-) Ještě trochu času a socializace a budou připraveni odejít do nových domovů :-)

26. března 2021
Jenny při příjezdu a při odjezdu do nového domova...

26. března 2021
Vlčičky včera prvně venku...

17. března 2021
Richi po kastraci, zvládá to dobře...

10. března 2021
Víkend byl ve znamení odjezdů. V novém domově už bydlí poslední shitzáčci Sára, dědeček Dáreček a zahojený Mareček. Odjela Chlupinka do domku v Plzni, po vyndáni stehů do očekávaného domova pitbulka Pixie a nejúžasnější zpráva, že po roce a půl v útulku se dočkal svého domova i kříženec kavkazáka Matouš. Ani nedutáme a držíme palce!!! Děkujeme našemu novému sponzoru a podporovateli - firmě Hills za skvělé granule a adopční balíčky pro pejsky odcházející do nových domovů.

4. března 2021
Pitbulička Jenny statečně baští a přibírá na váze. Už se jí hojí i boláky na nohách... Je to obrovský mazel :-)

26. února 2021
Včera byla vykastrována Pixie, daří se jí dobře...

26. února 2021
Mareček, cca 5 ti letý shi-tzu byl v pátek odoperován ve veterinární ordinaci Koldinova v Klatovech MVDr. Janem Hlaváčem (https://veterinakoldinova.cz). Bylo mu odstraněno nesestouplé varlátko v břiše, zároveň byl vykastrován a odstraněna břišní kýla. Hezky se hojí a hned po vyndání stehů půjde do nového domova (zadán).

24. února 2021
Koncem ledna jsme přijali 10 pejsků plemene shi-tzu z nezvládnutého chovu. Byly úředně zabaveni a převezeni k nám do zařízení. Nyní jsou připraveni odcházet do nových domovů, nezveřejnění jedinci jsou již zadáni a půjdou v nejbližších dnech domů... Téměř všichni pejsci jsou více či méně postiženi brachycefalickým syndromem. Z důvodu nedostatečné péče mají lehce až těžce postižené hlavně oči a zrak. Jsou to velmi milí, hodní a nenároční pejsci vhodní do bytu, ideálně k seniorům. Všem pejskům bude potřeba denně kapat - zvlhčovat oči, vybraným jedincům aplikovat léčebné kapky dle postižení. Děkujeme za veterinární ošetření a vyšetření našim p. doktorkám MVDr. Terka Jindrová a Martina Horáková (Doktorka ze dvorka), za specializované oční vyšetření MVDr. Mirka Valterová z Příbrami a za profesionální ostříhání Psí salon Roupov. Za finanční podporu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - ÚZSVM. foto z první prohlídky, stříhání a po ostříhání a ošetření...

19. února 2021
Bíglička Vendulka, která nám byla předána Bíglem v nouzi, a která již žije spokojeně v novém domově, včera prodělala poslední operaci. Po odstranění tříselné kýly a kastraci již v novém domově probíhala rekonvalescence. Včera se provedla poslední plánovaná náročná operace - odstranění nádorů v pochvě. Vendulka je v pořádku, v novém domově je blažená, nabrala 2 kg, chutná jí a začala si hrát... Děkujeme její nové rodině za veškerou péči a lásku, kterou tam dostává, MVDr. Jan Hlaváč a týmu z veterinární kliniky Koldinova v Klatovech za opět perfektní práci a Bígl v nouzi pod patronátem Beagle Clubu ČR za finanční záštitu operací, díky kterým mohly být provedeny.

18. února 2021
14.2. byl z vážných zdravotních důvodů vykastrován Tonda, držíme mu palce, aby zákrok pomohl a nemusel podstupovat komplikovanější operaci prostaty, kde má hodně cyst, které praskají a krvácí...

3. února 2021
Prosíme všechny, kdo má u sebe podepsané petiční archy proti zabíjení bíglů na výrobu Polyglobu, zašlete nám je zpětně na adresu: Storgé, z.s., Borovno 67, 335 61 Spálené Poříčí.
Budeme podnikat další kroky. Moc děkujeme za spolupráci, a že nejste lhostejní!


Děkujeme za podporu Běhejme a pomáhejme útulkům v našem boji proti zabíjení bíglů na výrobu Polyglobu. Děkujeme!

https://www.facebook.com/Behproutulky/ posts/ 1686519574868868

27. ledna 2021
Fandu z Malesic zítra čeká závěrečné kompletní veterinární vyšetření na klinice, držte mu palce, ať to dopadne co nejlépe... děkujeme za foto Markétě Zýka Hojkové.

27. ledna 2021
S tímhle zraněním dokáže po lese běhat snad jen jagteriér... děkujeme dr. Horákové (Doktorka ze dvorka) za rychlou odbornou pomoc nalezené jagteriérce. Obě nalezené fenky jsou již ošetřené a doma, hurá! Přejeme rychlou a úspěšnou rekonvalescenci zraněné psí dámě...

22. ledna 2021
A ještě dnes dorazila vzácná návštěva... Už jsme byly na focení tři, moc jsme si to zase po delší době užily, i počasí se překonávalo... a Ebynka kontrolovala obsah dupaček. Těšíme se na krásné a profi fotky :-)

22. ledna 2021
Kluci se těší z vycházek...

10. ledna 2021
U nás v Borovně je umístěna starší fenka a 2 mladí pejsci, až se vykrmí a dostanou do kondice, budou to úžasní psi. Děkujeme za pomoc a spolupráci, držíme všem ostatním pejskům palce, ať se dají rychle do kupy po přestálém hororu!