Úvodní stránka
O nás
Aktuální dění
Naše akce
Útulek pro psy
Hotel pro psy
Výukové centrum
Sportovní aktivity
Sociální činnost
Právní poradna
Spolupracujeme
Sponzoři, dárci
Pomáhají nám
Kontakty
Aktuality:
Kontakt:
mob. +420 723 598 853
mob. +420 602 108 771
Bankovní spojení:
č.ú. 2747015349/0800
Facebook:
Sponzoři, dárci:

Partneři:
Český pohled

Sportovní aktivity
Agility
Součástí našeho zařízení je krytá výcviková hala, která slouží mimo jiné pro výcvik agility, a to jak pro psy umístěné v útulku, tak i pro zájemce z řad veřejnosti.
O agility
Inspirací pro tento poměrně mladý sport byly koňské parkúry, kdy Peter Meanwell v roce 1978 agility poprvé představil veřejnosti na Crufově výstavě v Anglii. Tímto spustil vlnu zájmu a nadšení o tento sport. V roce 1980 Kennel Club ustanovil řád agility a uspořádal první oficiální závody. V devadesátých letech dorazilo agility i do Čech. Po těžkých začátcích byl díky nadšencům v roce 1992 založen Klub agility ČR a tím začala doba strmého vývoje i neustále stoupajícího zájmu o tento krásný sport.
Klub agility ČR se řídí řádem agility, jenž vychází z mezinárodního reglementu agility FCI. V preambuli je vystiženo asi to nejpodstatnější: „Agility je výchovná i zábavná činnost psovoda se psem. Podle nároků na výkon lze agility provozovat jako rekreační hru nebo vrcholový sport. Je určen pro psy všech plemen a psovody všech věkových skupin. Je to bezkontaktní sport se zvláštním důrazem na úzký a přátelský vztah s psovodem a radostí z pohybu, ve kterém pes bez vodítka a obojku překonává pod vedením psovoda různé překážky. Ze strany psovoda vyžaduje rychlé reakce, promyšlené vedení psa i sportovní výkon při běhu se psem. Oběma by mělo přinášet radost a prohlubovat jejich partnerský vztah."
Lze říct, že agility není ani tak sport jako spíš životní styl. Přináší nevšedně blízký, důvěrný vztah mezi psovodem a jeho psem, spoustu radosti, zážitků a pocitu souznění s tolik odlišným živočišným druhem, ale přesto nejlepším přítelem člověka.
trénink agility trénink agility
trénink agility ve Spáleném Poříčí
Pořádali jsme:
Jarní Podkokšínské dvojzkoušky se závody A0 a veteránů (6.5. 2017, Spálené Poříčí)
více fotek >>>
2. Jarní Podkokšínské trojzkoušky se závody A0 a veteránů (5.5. 2018, Spálené Poříčí)
více fotek >>>

Paragility
Naše zařízení je projektováno jako bezbariérové, a proto plánujeme kroužek výcviku paraagility pro děti a mládež se zdravotním postižením.
Základní poslušnost
Provádíme individuální výuku základní poslušnosti psa (po telefonické domluvě).
výuka základní poslušnosti psa výuka základní poslušnosti psa
výuka základní poslušnosti psa
Fotogalerie: