tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512   
Psí osudy
Abychom vám o kousek více přiblížili jak se v útulku žije, rozhodli jsme se postupně zveřejňovat příběhy psů. Každý zanechal svou chlupatou stopu - někdy smutnou, někdy veselou.
rok 2021 rok 2020
SYLVA – příběh s dobrým koncem?
Devítiletá kříženka pravděpodobně belgického ovčáka a labradora se dostala do našeho útulku odebráním z nevhodných podmínek v srpnu roku 2020. A nebyla sama. Spolu s ní hemžící se klubko měsíc starých štěňátek, od prvního pohledu „k sežrání“. Fenka dostala jméno Sylva a ukázala se být velmi milou, poslušnou a vstřícnou k lidem, jako by oceňovala zájem, starostlivost a hlavně zázemí s dostatkem krmení pro její štěněcí děti. Sylvu byste vyhlásili za psí mámu roku. Po každé vycházce následovala pečlivá kontrola a „přepočítání“ zda jsou ty chlupaté kuličky všechny a v pořádku. Její výraz byl až lidsky pyšný. V přiměřené době byla všechna štěňata veterinárně ošetřena, naočkována a očipována a putovala ke svým novým rodinám. Sylvu čekala kastrace, rekonvalescence a také pro ni jsme plánovali najít nový domov.
Po předoperačním vyšetření přišly první nedobré zprávy. Nádory na mléčné žláze. Výsledky následného komplexního vyšetření byly ještě horší. Sylva má už metastázy na plicích. Byli jsme z toho zdrceni. Naprosto zdravě vyhlížející fenka, plná života, vzorná máma, která všem okamžitě přirostla k srdci, má před sebou vyhlídku na jen velmi krátký život a nevíme jaký. Po dlouhém zvažování jsme se i přes tyto komplikace rozhodli nabídnout Sylvu k adopci s tím, že útulek bude hradit případnou potřebnou veterinární léčbu. Chtěli jsme, aby Sylva po zbytek svého života měla někoho, kdo jí bude projevovat zájem, lásku a péči. Moc jsme ale nevěřili, že se to povede. Kdo by chtěl zvíře na neurčitě krátkou dobu s vyhlídkou na komplikace a léčení?
A tady nastal první malý zázrak – pro Sylvu si přijela sympatická mladá veterinární lékařka. Sylva se svou šťastnou povahou rychle pochopila, že tenhle její nový člověk je skvělý parťák a sžila se bez problémů s pravidly nové domácnosti (i když o kočkách si asi stále myslí svoje). Spolu s paničkou teď chodí pravidelně do práce, kde odpočívá, zatímco se pracuje a pak spolu vyráží domů. Stala se platným členem rodiny a miluje společné vycházky. Třešinkou na dortu je kolegyně veterinářka, která se specializuje na onkologická onemocnění. Sylva se svými neradostnými vyhlídkami má oproti očekáváním nejen novou úžasnou rodinu, ale zároveň nejlepší možnou péči, která je aktuálně možná. Děkujeme.

Patří podle vás tento příběh do kategorie „ s dobrým koncem“ ?