tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512   
Vítejte na stránkách Víceúčelového zařízení Borovno
občanské sdružení Storgé provozující Víceúčelové zařízení Borovno vzniklo v roce 2011 s cílem řešit problematiku toulavých, opuštěných nebo týraných psů v regionu Plzeň – jih.
V té době jsme se rozhodli vybudovat zařízení, které by těmto psům poskytlo dočasný domov a péči. Po dlouhém hledání jsme proto odkoupili zemědělský objekt v obci Borovno a v průběhu let ho přestavěli na útulek pro psy, který v regionu dlouhodobě chyběl.
Jak je z názvu Víceúčelové zařízení Borovno patrné, nezůstalo jenom u útulku. Protože nás psí svět a kynologie baví, postupně rozšiřujeme naši činnost o další aktivity - agility, canisterapii, besedy, semináře, hotel pro psy aj.
A proč jsme zvolili název Storgé?
Storgé je jedno ze starořeckých označení pro lásku - silný citový vztah mezi přáteli nebo příbuznými založený na vzájemné péči. A právě v duchu těchto hodnot se snažíme pečovat o naše svěřence.
Doufáme, že se nám to daří. Budeme rádi, když se k nám přijedete podívat a posoudíte sami...
Virtuální adopce,
Drtivá většina našich pejsků umístěných v útulku, pokud nejsou ztraceni a vráceni původnímu majiteli, odchází po vypršení povinné karanténní lhůty, a pokud to dovoluje fyzický a psychický stav, do tzv. adopční péče k nové rodině. U štěňátek, mladých a zdravých psů zejména menší velikosti nebývá problém najít vhodného nového majitele. V našem zařízení však žijí i psi, kteří zůstali sami, bezprizorní, často jako nechtěné dědictví nebo po přemístění páníčka - seniora do specializovaného zařízení. Vzhledem k vysokému věku a případným zdravotním komplikacím spojených se stárnutím již nejsou příliš "atraktivní" pro případné zájemce o adopci. Máme v péči i jedince, jejichž obsluhování vyžaduje určité zkušenosti a znalosti. Těmto psím rezidentům bývá, i přes naší velkou snahu, obtížné najít vhodný adoptivní domov. Všichni tito pejskové jsou vzhledem ke svému věku v odpovídající kondici, zdravotním stavu, pravidelně chodí na procházky a mají veškerou potřebnou veterinární péči. Dá se říci, že si život v útulku užívají, protože většinou nic hezkého v předchozím životě nezažili. Při dodržování určitých pravidel a denního řádu nebývá asi s reaktivními pejsky problém. S věkem psa však objem veterinární péče stoupá. To co nás tíží, je tedy spíše finanční náročnost péče o tyto pejsky vyžadující zvláštní péči, kolikrát připomínající péči "hospicovou."
Financování našeho zařízení je nastaveno tak, že obec či město, se kterou máme uzavřenou smlouvu, hradí pobyt psa max. po dobu 2 měsíců. Poté přechází veškeré náklady na vrub útulku. Nás tento systém motivuje k tomu, aby přijatý jedinec pobyl v útulku jen opravdu nezbytně nutnou dobu a co nejdříve mu byl nalezen ten nejlepší možný domov. U nás dobře, ale doma je doma...
Po dlouhé době zvažování jsme se rozhodli spustit projekt tzv. "Virtuální adopce" - adopce na dálku. Co to znamená a obnáší?
Je to možnost finančně přispívat na konkrétního vybraného pejska v útulku, aniž byste o něj fyzicky pečovali. Samozřejmostí je zveřejnění adoptivních "majitelů" na web stránkách útulku (v případě, že si to dárce nepřeje, respektujeme jeho přání a požadavky).
Na vyžádání vystavíme potvrzení o daru nebo darovací smlouvu. Po zaslání údajů vystavíme hezký děkovný certifikát. Na vybraného adoptivního pejska je samozřejmě možné po ohlášení navštívit nebo vyvenčit, pokud je to bezpečné. V případě adopce či smrti pejska budeme adoptovní majitele ihned informovat a případné finanční prostředky převedeme na psa, který je v útulku nejdéle. Minimální jednorázový adopční poplatek je 200 Kč. Číslo účtu pro virtuální adopci: 2747015349/0800, variabilní symbol 7. Do poznámky uveďte vaše jméno a zkratku VA a jméno vybraného pejska. Příklad: Josef Novak VA Punta. Pro zaslání potvrzení o daru, darovací smlouvy nebo certifikátu zašlete potřebné informace (jméno, adresa, případně IČO a částka) na email: storge2011@gmail.com.
Děkujeme, že pomáháte!!!

PETICE ZA UKONČENÍ USMRCOVÁNÍ PSŮ ZA ÚČELEM VÝROBY VETERINÁRNÍHO LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU POLYGLOB
Petice je připravena k podpisům ve Víceúčelovém zařízení a útulku pro psy v Borovně, 17.10. na Psím dnu v Plzni, 5.9. na Opatov Hard dog race, 12.9. Klubová výstava bíglů Letovice, 19.9. na srazu bíglů Karasín... průběžně budeme doplňovat data a místa, kde petice bude k dispozici. Děkujeme za váš čas, podpis a sdílení. Děkujeme, že nejste lhostejní.

Nově v útulku:
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Našel se!
Pohlaví: pes
Velikost: střední
Přibližný věk: starší
Přijat: 1.9. 2020, Rožmitál pod Třemšínem
Další informace: 1.9. večer nalezený starší pejsek na silnici za Rožmitálem pod Třemšínem, hledáme majitele. zobrazit fotky >>>
více >>>

Psi k osvojení:
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Jméno: Džefinka
Pohlaví: fena
Plemeno: bígl
Velikost: střední
Přibližný věk: 10 let
Další informace: Džefinka je 10 ti letá kastrovaná fenka bígla, která se k nám dostala za pomoci Beagle Clubu ČR - spolku Bígl v nouzi. Trpěla obrovskou nadváhou a nádorem na mléčné žláze, který ji omezoval v pohybu a "normálním psím" životě. Nádor byl i s mléčnou lištou odstraněn, na veterinární klinice v Klatovech, tímto za pěknou práci děkujeme MVDr. Janu Hlaváčovi, https://veterinakoldinova.cz a iniciativě Bígl v nouzi při Beagle Clubu ČR za uhrazení operace a léčebných zákroků. Histologic. vyšetření vypadá příznivě, váha se pomaličku redukuje a Džefinka by ráda našla své nové psí doma. Je milá, kontaktní i čistotná a ocení domeček se zahrádkou a možnost krátkých vycházek. zobrazit fotky >>>
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Jméno: Míša
Pohlaví: fena
Plemeno: kříženec
Velikost: střední
Přibližný věk: 2 roky
Další informace: Míša - mladá, cca 2 letá fenka připomínající labradora, stejné velikosti, velice hodné a milé povahy, poměrně temperamentní. Vhodná také jako rodinný pes, ideálně do domku se zahradou. zobrazit fotky >>>
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Jméno: Bella
Pohlaví: fena
Plemeno: kříženec
Velikost: střední
Přibližný věk: 2 roky
Další informace: Bella hledá domov - mladá, tak cca 2 letá fenka vzhledu labradora, avšak trochu menší velikosti. Velice kontaktní, mazlivá, milá, trochu nervóznější povahy. Bude potřebovat klidného a vyrovnaného majitele, který ji dokáže v nových situacích zklidnit a dodat potřebnou sebedůvěru. Ideálně také k domku se zahradou. zobrazit fotky >>>
více >>>

Srdečně zveme:https://dotaceeu.cz/cs/jak-ziskat-dotaci/akce/putovani/putovani-po-projektech-odpoledne-s-pejsky-v-utulkzobrazit leták v: PDF, JPG1, JPG2
(zasílat na email storge2011@gmail.com)