tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512  
Aktuální dění
rok 2019 rok 2018 rok 2017 rok 2016 rok 2015
28. prosince 2018
Vánoční den v útulku v Borovně
Děkujeme všem lidičkám, kteří přispěli pod vánoční stromeček. Letos to byly ty nejbohatší Vánoce, děkujeme za přízeň, podporu a štědrost, vážíme si vaší pomoci! Jste úžasní!
více fotek >>>

17. prosince 2018
Velké poděkování posíláme zaměstnancům firmy Sony DADC Štěnovice, za vánoční sbírku pro pejsky, zejména paní Makrlík Boldiové Barboře, Makrlíkovi Tomášovi a Boldi Milanovi, děkujeme!!

Děkujeme za krásnou a bohatou vánoční sbírku pro náš útulek od ZŠ Jižní předměstí, Čechova ul. 855 Rokycany, rovněž za milé přijetí, děti i paní učitelky jsou báječní!

13. prosince 2018
Charitativní bazárek
Děkujeme všem kdo přispěli, přišli a nakoupili na Vánočním charitativním bazárku v Plzni 7. a 8.12. 2018, celkem bylo získáno na kočičky a pejsky téměř 60 tis. Kč. Děkujeme Fouskům z.s. za nabídku spolupráce a podporu!
více fotek >>>

9. prosince 2018
U nás nebo na dobírku si lze zakoupit charitativní kalendář pejsků z útulku z Borovna. Koukněte, zda je povedený:-))) Děkujeme za báječnou spolupráci a fotky Briarga Photography a Markétě Hojkové.
více fotek >>>

Děkujeme Gabriele Tykvartové za její nádherné perníčky, ty fakt vzaly za srdce :-)

22. listopadu 2018
Děkujeme Fouskům z.s. za sobotní milou návštěvu a venčení!! Bylo s Vámi fajn :-)

28. října 2018
Po delší pauze opět milé canisterapeutické dopoledne v úžasném stacionáři Človíček, Plzeň. Děkuji také svým úžasným bígličkám Fíbí a Daisy za to, s jakým nadšením a trpělivostí se k dětem chovají.
více fotek >>>

6. října 2018
Vážení přátelé, kamarádi, známí a příznivci našeho útulku :-) Po oslovení našimi kolegy z Fousků z.s. se i my budeme letos podílet na přípravě Vánočního bazárku, jehož výtěžek půjde na opuštěné kočičky a pejsky. Děkujeme za jakoukoliv pomoc, dárky, sponzorství (foto pro inspiraci).
Co na bazárek potřebujeme?
  • oblečení (nové či v perfektním stavu, bez flíčků, dírek a žmolků)
  • hrnečky s psím a kočičím motivem (nepoškozené)
  • svíčky (nové)
  • dárkové předměty
  • kosmetika (nepoužitá)
  • vánoční dekorace
  • šperky, bižuterie
  • dětské oblečení a hračky (dobrý stav)
  • chovatelské potřeby
  • dárkové tašky, mašle, stuhy, nové celofánové sáčky, výplň do dárkových balíčků alá suchá tráva :-) (barvy různé)
Bazárek se uskuteční dne 7.12. od 15 do 20 hod. a 8.12. od 10 do 20 hod. na adrese Divadelní 8, Plzeň.
Předem mockrát děkujeme!

Děkujeme Ivaně Kolmanové za vše, co pro naše útulková psiska dělá - za venčení, mazlení, dary a veškerou péči... a také jejím skvělým holčičkám! Na foto ukázky háčkovaných myšek od jejich babičky :-)

2. října 2018
Světový den zvířat - 28.9. 2018 Praha, Centrální Park na Pankráci
Děkujeme všem návštěvníkům, kteří přišli a strávili jsme tak společně báječný podzimní den a hlavně Nadaci na ochranu zvířat za bezvadnou organizaci, nápady a spolupráci! Moc si jí vážíme :-)
více fotek >>>

Minda, útulkáček z našeho zařízení vyběhala v sobotu na agility závodech jednu zlatou a jednu bronzovou... šikovná psí holka!

Tento krásný dřevěný stánek byl zakoupen za finanční podpory Nadace na ochranu zvířat, děkujeme!! Ještě malý upgrade pomocí loga a obrázků a bude dokonalý...

Nevíme, kdo nám kdysi do útulku daroval tenhle polštářek, ale jednoznačně patří mezi nej... všechna psiska milují Pata a Mata - nosy a bambulky :-) Momentálně štěňátko naší paní veterinářky Terezy Jindrové.

25. září 2018
Děkujume všem, kteří darovali své bonusové body na zoohit.cz a přispěli tak na sbírku pro náš útulek :-)

24. září 2018
Z technických důvodů je až do odvolání útulek uzavřen pro veřejnost. Děkujeme mockrát za pochopení!
20. září 2018
Ohlédnutí za Dnem pro zvíře, kterého se náš útulek také zůčastnil.
Poslední prázdninovou sobotu 1. září 2018 se v lesoparku Litavka v Příbrami konal 2. ročník charitativní akce na podporu zvířecích útulků a spolků s názvem Den pro zvíře. Akce se konala za finanční podpory a pod záštitou města Příbram.
Na Dni pro zvíře se představily jednotlivé spolky a útulky z Příbrami a okolí pečující o opuštěná zvířata. Během prezentace se návštěvníci mohli dozvědět novinky z jednotlivých útulků a byla také představena zvířátka, která jsou aktuálně nabízena k adopci.
Součástí programu byl už tradiční běh lesoparkem, který byl letos obohacen o pět úkolů, které měli běžci na trase splnit. Na startu se spolu s účastníky běhu objevil herec Lukáš Langmajer, který stejně jako loni, běžel se svým pejskem Škubánkem.
Akci svou účastí a milým rozhovorem podpořila také herečka příbramského divadla Anna Fixová.
Po celou dobu konání Dne pro zvíře bylo v lesoparku živo. Lidé si mohli poslechnout přenášky o tom, jak odhalit bolest u psa a jak mu poskytnout první pomoc, jak komunikovat se zvířaty, co je to canisterapie nebo, jak funguje chovatelská stanice. Své taneční umění předvedl mezi kapkami deště pejsek Bazzi se svou majitelkou Tersi. Velký úspěch sklidily policejní psovodky z Kladna, které předvedly ukázky obran a poslušnosti policejních psů. Závěr akce patřil vyhlášení výsledků soutěže Pes Příbrami 2018.
I přes nepřízeň počasí a celodenní déšť dorazila na akci spousta lidí, aby podpořili pejsky a kočičky bez domova. Celkový výtěžek z akce činí 14 876 Kč a bude rozdělen mezi Spolek pro kočku z Příbrami, spolek Srdeční záležitosti z Hutě u Dobříše a psí útulky z Lazce, Dobříše a Borovna.
Velmi děkujeme všem účastníkům, sponzorům, partnerům a především návštěvníkům za projevenou přízeň a těšíme se na viděnou opět příští rok, tentokrát už snad s lepším počasím.

Mirka Josefíková a Lucie Šafránková
organizátorky

5. září 2018
Den pro zvíře Příbram 1.9. 2018
Děkujeme za vše Lucii Šafránkové, NE množírnám, z.s. a Miroslavě Josefíkové za krásnou akci a atmosféru i v upršeném dni :-)

Včera byla na programu štěňátková vakcinace i "socializace" :-) Děkujeme MVDr. Terce Jindrové za veškerý čas a péči, který věnuje útulku v Borovně!

22. srpna 2018
Oslovujeme Vás z důvodu hledání ztracené fenky Emičky, šedě zbarvené kříženky drsnosrstého jezevčíka, která se ztratila 26.6.2018 v Mnichovicích. Od té doby ji zoufale hledáme. V příloze zasíláme plakát a další její fotografie. Možná ji někdo našel a vzal si ji domů v domnění, že je to opuštěný nebo vyhozený pejsek a vůbec netuší, že je Emička svými nešťastnými majiteli hledána.
Proto může být již kdekoliv, i v různé části České republiky a předpokládáme, že s ní nálezce dřív nebo později navštíví některou veterinární ordinaci.
Je čipovaná (203098100354898) a registrovaná v Národním registru zvířat.
Bližší popis: šedivý jezevčík, malá velikost, cca 30 cm v kohoutku váha přibližně kolem 10 kg, srst je na dotek velmi jemná a dorůstá. Končetiny přechází do černého zbarvení, temeno hlavy - světle šedé.

21. srpna 2018
3. ročník Brdského krosu
Už se to blíží, srdečně zveme :-) Přijeďte se protáhnout, projít, zaběhat... závodit i na "pohodu", každý si najde to své, lze se zúčastnit i bez psa :-)
Registrace 3. ročníku Brdského krosu od 9.00 - 9.30 hod.
Start 30 km trasy v 10.00 hod.
12 km trasy v 10.10 hod.
3 km trasy v 10.20 hod.
Junioři a vycházka pro veřejnost v 10.30 hod.

Těšíme se na Vás!!
zobrazit v: PDF, JPG, DOC

9. srpna 2018
Kontrola tras na 3. ročník Brdského krosu :-) Děkujeme Lence Boříkové za pomoc. Těšíme se na Vás!

10. července 2018
Pojďte s námi sbírat a darovat bonusové body :-)
Jak můžete pomoci? Je to velmi jednoduché. Žádná další registrace není potřeba a vše je naprosto dobrovolné a bez jakýchkoliv závazků. Darujte své zoohit bonusové body a pomáhejte!
Bonusové body šetříte automaticky – s každou Vaší objednávkou získáváte 1 zoohit - bod za každých 25 Kč, které u nás utratíte. Tyto bonusové body můžete proměnit za atraktivní prémie z našeho bonusového programu. Nyní ovšem můžete své zoohit body využít jinak – přidejte k Vaší další objednávce počet bodů z naší nabídky, které byste chtěli věnovat na podporu zvířat.
Za předem určené časové období sečteme darované zoohit-body, proměníme je na zboží z našeho sortimentu a zašleme je organizaci, kterou jsme na dané období zvolili, jako příjemce podpory. Tak jednoduše a přitom tak významně můžete pomoci zvířatům v nouzi!
Více na http://www.zoohit.cz/content/pomoc_utulky

30. června 2018
Ještě jednou velké díky za finanční podporu agility klubu OSA Plzeň - Doubravka, která uskutečnila během závodů dne 13.5. 2018 "O Plzeňského agiliťáka" tunelový běh pro útulek v Borovně. Za startovné v tunelovém běhu se díky všem závodícím sešla částka, která téměř pokryla nákup této nové a moderní odchytové tyče od osvědčené firmy Animal ID, MariaVet.
Ještě jednou velké díky za vše OSA Plzeň - Doubravka a Haně Vrzalové, Alče Čechurové a ostatním z klubu za skvělou organizaci :-)

11. června 2018
Děkujeme Městskému obvodu Plzeň 3 za pozvání a možnosti účasti na Psím dnu 2018 (na fotkách Blackie, bývalá útulková fenka).

"Psí" povídání ve školce v Hořehledech (Plzeň - jih), děkujeme za vřelé přijetí a bezprostřední atmosféru :-)

22. května 2018
Pár fotek z pražského jarního veletrhu Forpets 2018, kde se mimo jiné prezentoval i náš útulek a představili jsme báječný psí sport - agility. Děkujeme Nadaci na ochranu zvířat, že jsme se mohli zúčastnit!
více fotek >>>

14. května 2018
Velké poděkování Haně Vrzalové a celému týmu OSA při Kynologickém klubu Plzeň - Doubravka a paní rozhodčí Jaroslavě Podmolové za krásný tunelový běh při závodech o Plzeňského agiliťáka 13.5. 2018.
Na startovném bylo vybráno celkem 5.230 Kč a brzy zveřejníme nákup zakoupené výbavy pro útulek. Děkujeme pořadatelům i závodícím, byli jste úžasní! (více fotek na Fb albumu)

7. května 2018
Z natáčení televize ZAK pro pořad "Čtyři tlapky", premiéra ve středu a pátek kolem 17 hod.
Na pořadu dne: Mike, Maya, Bak, Kevin a přijel Ben.
více fotek >>>

1. května 2018
Na 2. Jarní Podkokšínské trojzkoušky (závody agility) ve Spáleném Poříčí přijede Johny Alaskan z "Rozběháme Česko". Budete mít možnost poradit se o možnostech běhání s vaším psem, vyzkoušet nebo přímo zakoupit vhodný postroj, zjistit, kdy a kde probíhají společné veřejné tréninky a občerstvit se zdravými dobrotami :-) Od 11.00 do 11.30 a od 14.30 do 15.00 hod. Honza udělá zajímavý canicrosový seminář, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o tomto krásném sportu.

30. dubna 2018
Děkujeme celé MŠ Chrást u Plzně (vedení, zaměstnancům, rodičům a dětem) za páteční návštěvu, dárky pro útulek a pohodové podvečerní venčení.

Praxe úžasných a šikovných studentů Církevní ZŠ a SŠ Plzeň. Děkujeme za pomoc!
více fotek >>>

Děkujeme skautskému oddílu Vlaštovky z Plzně - Doubravky za návštěvu útulku, za dárky pro psy (ručně vyrobené) a za skvělé venčení!

11. dubna 2018
Hledá se shi-tzu, ztracen 8.4. v Černotíně u Dnešic (Plzeň- jih). tel. na majitele 733602420.

10. dubna 2018
Také se zúčastníme, těšíme se na Vás!

10. dubna 2018

28. března 2018
Předvelikonoční tvořivá čajovna v MŠ Chrást u Plzně - děkujeme Markétě Beranové a sympatickému kolektivu učitelek, šikovným a milým maminkám a báječným dětem za krásné a pohodové odpoledne vyplněné výrobou hraček pro psíky v útulku v Borovně.
více fotek >>>

26. března 2018
Kevin hledá svého jediného pána
Kevin je10ti letý kříženec brakýře, který si nezaslouží dožít svůj život v osamění. Kevin je totiž laskavá, silná osobnost s obrovským srdcem. Je to pes jednoho pána, s kterým pro sebe budou navzájem vším.
https://www.pesweb.cz/cz/3088.kevin-hleda-sveho-jedineho-pana

23. března 2018
Hledá se 5 letý kříženec, pohlaví pes, není kastrovaný.
Nemá čip, má černý obojek, ztratil se v Pňovicích, Rožmitál pod Třemšínem. Je přátelský a moc hodný, tel. číslo majitel: 602 800 516.

9. března 2018
Veselé nedělní venčení, děkujeme Lindě Hejlové a spol. :-)

27. února 2018
Děkujeme DDM Blovice a Spálené Poříčí za milou exkurzi v rámci jarních prázdnin, za vyvenčení pejsků a psí ňamky :-)
více fotek >>>

10. února 2018
Ve čtvrtek do útulku přijely 3 fenky a jeden pes, kříženci střední až větší velikosti, sourozenci, stáří cca 7-8 měsíců, kteří byly odebrány z nepřijatelných podmínek. Až se pejsci zotaví, budou nabídnuti k adopci. Budou to skvělí psi!
více fotek >>>

30. ledna 2018
Přeposíláme od "Bíglů v nouzi" - Jsem Max a je mi pět let. Když mi umřela babička a stal jsem se nejdřív nechtěným dědictvím, tulákem a horkou bramborou, všichni o mně říkali, že jsem fajn pes, že jsem vychovaný, učenlivý a přátelský. Takový ten typ psa, kterého by chtěl každý...Nebudu vám lhát. Někde cestou jsem se sám sobě ztratil. Není to fér, když po letech hájení a snažení zjistíte, že nemáte nikoho, kdo by za vás bojoval. Najednou jste úplně sami. Tak nějak se mi nashromáždily zážitky, které mě donutily bojovat za sebe sám. Už nejsem pohodový pes. Nikomu nevěřím a můj strach je často větší než já, a pak dělám koniny. Prý je ze mě něco jako výzva. Toho hodného vymazlence v sobě pořád někde mám. Potřebuju člověka, který má zkušenost, trpělivost a nevzdá to se mnou. Potřebuju osobnost, která mi dá pocit, že můžu zase někomu věřit, osobnost, která je silná, ochrání mě, dá mi čas a neodkopne mě. Vážně to potřebuju, už mě ten boj unavuje.Tak tady jsem. Oříšek k rozlousknutí. Teď ještě najít někoho, kdo opatrně rozbije skořápku, abych se zase našel... Max Do adopce půjdu očkovaný, čipovaný, kastrovaný. Adopční poplatek 1500.- Kč.

23. ledna 2018
Hledá se domov pro tuto báječnou 3 měsíční fenku, pravděpodobně kříženec teriéra, která bude asi střední velikosti. Rhona je temperamentní, velice chytrá, chápavá, nebojácná, zdravě sebevědomá a dychtivá se učit novým věcem. Miluje kontakt s lidmi i ostatními psy. Ideální pro psí sporty, třeba agility :-) Kontaktujte útulek v Borovně nebo Nalezence Šumaváky, paní Jensen.
více fotek >>>

Děkujeme báječnému panu Srstkovi za včerejší návštěvu útulku, za jeho lidský humor, životní nadhled, optimismus a vůli pomáhat a celému týmu ČT za příjemný den strávený natáčením pořadu "Chcete mě?", který bude vysílán 11.2. 2018. Rovněž paní Jensen a týmu Nalezenci Šumaváci za skvělou spolupráci. Děkujeme!
více fotek >>>

1.1. se v Chyníně ztratila fenka slyšící na jméno Jessi. Je bázlivá a plachá. O případných informacích, prosím kontaktujte čislo 736 681 089.
22. ledna 2018
Hledá se domov pro menší fenku a její odrostlé štěně patřící a žijící v romské rodině, která je potřebuje dát do adopce. V případě zájmu prosíme volejte panu starostovi obce Netunice (Plzeň - jih) nebo kontaktujte útulek. Děkujeme za rychlé řešení situace! Fotky nám byly poskytnuty zprostředkovaně.

2. ledna 2018
Na silvestra se v Nezvěsticích zaběhla 2 letá fenka německého ohaře Mona, čipovaná. Utekla v panice ze zahrady při odpalování petard ve vsi. Jakékoliv bližší informace volejte na tel. číslo 603 877 058 (majitelka) nebo kontaktujte útulek. Děkujeme!