tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512  
Aktuální dění
rok 2019 rok 2018 rok 2017 rok 2016 rok 2015
21. prosince 2016
Vánoční den otevřených dveří 17.12. 2016
Děkujeme všem, malým, velkým, dvounohým i čtyřnohým návštěvníkům a příznivcům, že jste v sobotu přišli a podpořili náš útulek. Bylo vás opravdu hodně, což nás mile potěšilo. Ještě jednou děkujeme za dárečky pro všechny pejsky v útulku. Děkujeme!
Na fotkách i Týna, loňské Betynčino "štěňátko" :-)
Vánoční den otevřených dveří 17.12. 2016. Vánoční den otevřených dveří 17.12. 2016.
více fotek >>>

16. prosince 2016
Děkujeme fotografce Zdeňce Šimkové za krásné fotky a Animal Cake za skvělé psí dortíky, moc všem chutnaly.
Strávili jsem všichni příjemné prosincové dopoledne veselým focením, milá paní fotografka za objektivem, já u vodítek a nejlépe se měla psiska - ta skončila s plnými bříšky:-)
Děkujeme fotografce Zdeňce Šimkové za krásné fotky a Animal Cake za skvělé psí dortíky. Děkujeme fotografce Zdeňce Šimkové za krásné fotky a Animal Cake za skvělé psí dortíky.
více fotek >>>

15. prosince 2016
Děkujeme Nadaci na ochranu zvířat a společnosti Mars Czech s.r.o., že náš útulek byl vybrán mezi ty, kterým v rámci kampaně "Pomozte naplnit misky v útulcích" bylo poskytnuto krmivo.
Poslední listopadový den přijelo velké nákladní auto a přivezlo celkem 765 kg krmiva, granulí Pedigree!
Ještě jednou moc děkujeme!
Celkové vyhodnocení kampaně naleznete v následujících tiskových zprávách.9. prosince 2016
Děkujeme Adélce Černé z Lipnice a její mamince za pravidelná víkendová venčení, takhle si nedávno užívali Bobík s Mindou :-)
Děkujeme Adélce Černé z Lipnice a její mamince za pravidelná víkendová venčení. Děkujeme Adélce Černé z Lipnice a její mamince za pravidelná víkendová venčení.
více fotek >>>

21. listopadu 2016
Kampaň "Pomozte naplnit misky v útulcích"
Děkujeme Nadaci na ochranu zvířat/SOS Zvíře za jejich doprovodnou kampaň a umístění sběrného boxu v hypermarketu Globus Plzeň - Chotíkov pro náš útulek v Borovně. Za dobu trvání akce se podařilo vybrat 215 kg krmiva!
Děkujeme!
Kampaň Pomozte naplnit misky v útulcích Kampaň Pomozte naplnit misky v útulcích

10. listopadu 2016
Srdečně zveme na Den odborných dovedností, 24.11. 2016.
7. listopadu 2016
Jedna milá beseda z 2.11. 2016 pro Základní školu Spálené Poříčí. Děti byly skvělé, bezprostřední, náš pozvaný host Lordík si to užíval plnými doušky, zejména aportování, takže byla "psina". Děkujeme dětem za sbírku a hlavně za namalované a vystřihané báječné obrázky, které již lepíme v útulku do oken, aby nám tam zbytečně nenaráželi a neumírali ptáčci.
Jedna milá beseda z 2.11. 2016 pro Základní školu Spálené Poříčí. Jedna milá beseda z 2.11. 2016 pro Základní školu Spálené Poříčí.
více fotek >>>

30. října 2016
Děkujeme paní Pavlíně Němečkové z Trokavce a všem účastníkům Brdského Prďáku 2016 za sbírku pro útulek v Borovně. Moc potěšila!
Děkujeme paní Pavlíně Němečkové z Trokavce a všem účastníkům Brdského Prďáku 2016 za sbírku pro útulek v Borovně.

26. října 2016
Děkujeme žákům (osmé třídě) ZŠ Spálené Poříčí za pondělní milou návštěvu útulku. Pejsci si užili společné venčení i hraní a "děti" byly úžasně hodné.
Děkujeme žákům (osmé třídě) ZŠ Spálené Poříčí za milou návštěvu útulku. Děkujeme žákům (osmé třídě) ZŠ Spálené Poříčí za milou návštěvu útulku.
více fotek >>>

17. října 2016
V kategorii "naše akce" najdete ohlédnutí za 1. Brdským krosem, který se u nás konal v sobotu 15.10. 2016.
11. října 2016
Děkujeme Adélce Černé z Lipnice za pravidelná sobotní venčení, Minda si procházku opravdu užívala.
Děkujeme Adélce Černé z Lipnice za pravidelná sobotní venčení. Děkujeme Adélce Černé z Lipnice za pravidelná sobotní venčení.
více fotek >>>

26. září 2016
Děkujeme Nadaci na ochranu zvířat a společnosti Mars Czech s.r.o., že jsme mohli být zapojeni do kampaně "Pomozte naplnit misky v útulcích". Sběrný box je umístěn v prodejně Globus Chotíkov, Plzeň. Děkujeme za Váš zájem a nákup krmiva!
Doprovodné aktivity této kampaně od roku 2009 pořádají Nadace na ochranu zvířat a Mars Czech s.r.o., výrobce krmiv Pedigree a Whiskas.
Za dobu svého trvání tato kampaň a její doprovodné aktivity zajistili kompletní půlroční stravovací potřeby 5 782 psů a 4 573 koček v útulcích v ČR. Útulkům v ČR bylo darováno 285 tun krmiva Pedigree nebo Whiskas a letošní - v pořadí již 8. ročník kampaně naplní do Vánoc misky zvířat bez domova dalšími desítkami tun krmiva.
Pomáhat zvířatům v útulcích může každý. Nemusí to být časově náročná ani finančně nákladná pomoc. V rámci kampaně "Pomozte naplnit misky v útulcích" stačí zakoupit do 5. 11. 2016 jakékoli krmivo značek Pedigree nebo Whiskas. Z 1 tuny prodaného krmiva poputuje do útulků 65 psích nebo 255 kočičích misek (1 miska odpovídá denní krmné dávce doporučené pro dospělého zdravého psa nebo kočku).
„Darované krmivo představuje pro útulky zásadní podporu – útulky ušetří za nákup krmiva a takto uspořené finanční prostředky mohou použít na veterinární a další péči o zvířata, kastrační programy, materiální vybavení, nákup chovatelských potřeb, výstavbu nových kotců nebo výběhů pro zvířata“, vysvětluje Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.
O tom, že zvířata si zaslouží lidskou péči a pomoc, je přesvědčena i Marta Kubišová, patronka Nadace na ochranu zvířat: „zvířata miluji a vždy se mnou nějaký pes nebo kočka sdílí život. Člověk bývá často zdrojem utrpení zvířat, proto jim musíme splácet láskou a péčí všechny útrapy, které jim život s lidmi přináší. S Nadací na ochranu zvířat spolupracuji již velmi dlouho, její práci považuji za velice důležitou a přínosnou.“
Marta Kubišová je také patronkou kampaně "Pomozte naplnit misky v útulcích", kterou podporuje od jejího počátku v roce 2009: „tato kampaň nabízí konkrétní pomoc útulkům v ČR, zároveň nabádá širokou veřejnost k odpovědnému vztahu ke zvířatům, seznamuje ji s problematikou opuštěných zvířat v útulcích a upozorňuje na možnost adopcí těchto zvířat. Chtěla bych poděkovat pořadatelům kampaně a zároveň všem, kteří se do této kampaně jakýmkoliv způsobem zapojí.“
Každý, komu není osud zvířat lhostejný, může opuštěným zvířatům v útulcích pomoci nejen nákupem krmiva v rámci kampaně "Pomozte naplnit misky v útulcích", ale také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, přičemž příjemce pomoci obdrží 28,50 Kč (po odečtení nákladů operátora). Dárce přispěje na veterinární a další péči (nákup léčiv, chovatelských potřeb a vybavení aj.) o opuštěná zvířata v útulcích a záchranných stanicích v ČR.
Kampaň "Pomozte naplnit misky v útulcích" je unikátní a nejdéle trvající charitativní aktivita v České republice zaměřená na zlepšení situace útulků a zkvalitnění života opuštěných zvířat.
V pořadí již 8. ročník kampaně naplní do Vánoc desítkami tun krmiva Pedigree a Whiskas misky stovkám psů a koček bez domova. Krmivo získané z prodeje krmiv značek Pedigree a Whiskas v rámci kampaně v období od 3. 8. do 5. 11. 2016 bude přerozděleno vybraným útulkům v ČR podle jejich kapacity a počtu zvířat. Základní podmínkou pro získání daru ve formě krmiva je účast útulku v dotazníkovém průzkumu, který realizuje Nadace na ochranu zvířat a jenž sleduje kvalitní a profesionální působení útulku, evidenci zvířat na příjmu a výdeji, kapacitu útulku a její vytížení, adopce zvířat a samozřejmě splnění podmínek stanovených platnými právními předpisy. Výběr útulků k přerozdělení krmiva provádí komise složená z nezávislých odborníků.
Více informací o kampani a jejích doprovodných aktivitách najdete na www.naplntemisky.cz.
Pomozte naplnit misky v útulcích. Pomozte naplnit misky v útulcích.


22. září 2016
V něděli 18. 9. 2016 se v lese na Bukově mezi obcemi Plískov, Zbiroh a Kařez zaběhla fenka baseta slyšící na jméno Letuška.
Hledá se Letuška!

19. září 2016
Hledá se Sam!

6. září 2016
Vážení přátelé, známí, příznivci dvounozí i čtyřnozí, rádi bychom Vám všem znovu poděkovali za to, že jste v neděli přišli na 7. ročník charitativního běhu, tentokrát v Plzni na podporu psího útulku v Borovně. Atmosféra byly úžasná, počasí přálo a podali jste úžasné výkony, ať již mladí, starší, s kočárky, dětmi, psy i jinými zvířaty :-) Prostě Vám chceme ze srdce poděkovat, že se akce povedla, že jste nás podpořili a samozřejmě největší dík patří organizátorům akce Petru Sokolíkovi z Prahy a Johnymu Alaskanovi, alias Honzovi Bielikovi a Rozběháme Česko! Celková vybraná částka byla 18 094,- Kč, peníze jsou od včerejšího dne uloženy na účtu a o jejich použití vás budeme včas informovat. Poslouží k navýšení kapacity útulku.
7. ročník charitativního běhu 7. ročník charitativního běhu
více fotek >>>

1. září 2016
Dne 21.8.2016 v odpoledních hodinách byla v lese Chejlava nad částí obce Myť, nalezena fenka psa plemene Čivava hnědé barvy s obojkem proti parazitům. Majitel psa získá informace o nalezené fence na telefonu starosty obce 724 134 458 nebo místostarosty 607 126 559.
Nalezená fenka. Nalezená fenka.

31. srpna 2016
Hledáme nového majitele pro 12 měsíčního pejska, labradora, jehož majitel tragicky zemřel. Pejsek je v dočasné péči, zájemci prosím volejte na tel. číslo 725 981 552 nebo kontaktujte útulek.
Hledáme nového majitele. Hledáme nového majitele.

20. srpna 2016
Děkujeme Alence Čechurové za výrobu cen na podzimní závody.
Děkujeme Alence Čechurové za výrobu cen na podzimní závody. Děkujeme Alence Čechurové za výrobu cen na podzimní závody.

15. srpna 2016
Daisy a canisterapie v denním stacionáři Človíček.
Žák Jakub Šilhánek a učitel Martin Friš ze ZŠ speciální DČCE Merklín - odloučené pracoviště Plzeň vyhráli v celostátní umělecké soutěži krásné třetí místo s fotografií Canisterapie.
Blahopřejeme!
Žák Jakub Šilhánek a učitel Martin Friš ze ZŠ speciální DČCE Merklín - odloučené pracoviště Plzeň vyhráli v celostátní umělecké soutěži krásné třetí místo s fotografií Canisterapie. Žák Jakub Šilhánek a učitel Martin Friš ze ZŠ speciální DČCE Merklín - odloučené pracoviště Plzeň vyhráli v celostátní umělecké soutěži krásné třetí místo s fotografií Canisterapie.

9. srpna 2016
Hledá se!!
V pátek 5.8. se v Blovicích zatoulal čínský chocholatý pes, typ labutěnka, jméno Vůdy, stáří cca 5 - 6 let. Proběhl mezerou v plotě a nevrátil se. Pejsek je bílý, na krátko ostříhaný, na rozdíl od obrázku má dlouhé chlupy na hlavě a ocásku. Má výrazné tmavé oči, nedobarvený čenich a má ve zvyku se usmívat tak, že cení zuby. Je přátelský, ale může být vystresovaný a chovat se nepředvídatelně. V tříslech má nečitelné modré tetování a je čipovaný. Na krku má hnědý obojek se známkou z Blovic a kapsičkou, ve které je smotaný papírek s jeho jménem, adresou a telefonem.

Kontakt na majitelku: Miluše Šimánová, tel. 773 444 454
aktualizováno: Vůdy se vrátil zpátky domů, děkujeme.
Woody Woody

12. července 2016
Velké poděkování studentům SOŠ a Gymnázia Rokycany za dárky a krásné odpolední venčení.
Velké poděkování studentům SOŠ a Gymnázia Rokycany za dárky a krásné odpolední venčení. Velké poděkování studentům SOŠ a Gymnázia Rokycany za dárky a krásné odpolední venčení.
více fotek >>>

28. června 2016
Děkujeme studentům CSOŠ za pomoc a péči u nás v útulku, pejsci si to užili, krásné dlouhé vycházky v lese a spousta hraní a aportování. A také za pomoc s úklidem. Byli jste supr!
Děkujeme studentům CSOŠ za pomoc a péči u nás v útulku. Děkujeme studentům CSOŠ za pomoc a péči u nás v útulku.
více fotek >>>

6. června 2016
Psí den, 2.6. 2016 Plzeň, Borský park
Děkujeme za skvělou akci, za to, že jste přišli a za podporu.
Psí den, 2.6. 2016 Plzeň, Borský park Psí den, 2.6. 2016 Plzeň, Borský park
více fotek >>>

24. května 2016
Z oslavy 1. narozenin útulku.
Děkujeme, že jste přišli, poseděli, vyvenčili a také za milé dárky!
Z oslavy 1. narozenin útulku. Z oslavy 1. narozenin útulku.
více fotek >>>

23. května 2016
Hledá se nový domov pro mladého psa, křížence labradora, mohutné tělesné konstituce. Pes byl "firemním" psem - přes den zavřený v kotci, na noc puštěný v areálu firmy v Kolinci. Po úmrtí majitele firmy, ji převzal nový majitel, který nyní hledá umístění pro psa. Pes je přátelský k lidem. S ostatními psy není vyzkoušeno. Potřeboval by k někomu na zahradu, je zvyklý žít venku, zastal by dobře i funkci hlídacího psa. Neumí chodit na vodítku, toto vůbec neznal, ale je to mladý pes cca 2-3 roky a bude s ním možno ještě pracovat a naučit ho to, co ho zatím nikdo neučil. Říkají mu Čert. Kdo by měl o Čerta zájem, dejte vědět na telefon 604 555 924.
Čert Čert


30. března 2016
Psy z útulku vyvenčili dobrovolníci - reporáž televize ZAK.


12. března 2016
V úterý 8.3 u nás proběhlo natáčení s Českou televizí a úžasným Zdeňkem Srstkou. Ve vysílání v neděli 27.3. - pořad "Chcete mě?"
Natáčení pořadu Chcete mě? Natáčení pořadu Chcete mě?
více fotek >>>
22. února 2016
Děkujeme Katce Boháčové (Spokojené ocásky) za bezvadnou sobotní masáž našich pejsků. Moc si to užili :-)
Spokojené ocásky - Masáže psů Spokojené ocásky - Masáže psů
více fotek >>>
12. února 2016
Děkujeme dětem z Domečku ve Spáleném Poříčí za jejich výpomoc v útulku. Byly úžasné :-)
Děkujeme dětem z Domečku ve Spáleném Poříčí za jejich výpomoc v útulku. Děkujeme dětem z Domečku ve Spáleném Poříčí za jejich výpomoc v útulku.
více fotek >>>
28. ledna 2016
Hledá se Šíra, fenka křížence, středně velká, hnědé barvy. Ztratila se ve čtvrtek 21.1., 16 hod v Brdských lesích, mezi Dobříšem a Velkým Chlumcem. Je očipovaná. Prosím sdílejte! Kontakt: monika.hertlova@gmail.com, 777 782 082, 721 157 330.
Šíra - Ztracený pes

3.ledna 2016
Hledá se australský silky teriér Web, utekl na Silvestra na jižním okraji Plzně, ale údajně byl včera viděn v oblasti mezi Rokycany a Spáleným Poříčím. Jste odsud? Viděli jste ho? tel. 603 865 835
Je mu zima a nám smutno.
hledá se WEB

2. ledna 2016
Hledá se majitel!
V Milínově byl 31.12. 2015 nalezen malý černý pudlík, fenka s bílou náprsenkou. Majitel si jej může vyzvednout na farmě Moulisových v Milínově.
aktualizováno: Fenka už je doma, děkujeme.