tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512  
Aktuální dění
rok 2019 rok 2018 rok 2017 rok 2016 rok 2015
10. prosince 2019
Mladá Madlenka povila 3 krásná štěňátka. Tatínek neznámý, ale štěňátka krásná, do útulku přijaté už skoro upečené... přejeme jim hodně štěstí do života a skvělé páníčky :-)
7. prosince 2019
Ve čtvrtek k nám do útulku nepřišel ani čert, ani Mikuláš, ale na návštěvu dorazili naši psí andílci Samík a Chelsea (Annie), se svými páníčky, a i s dárečky :-) Moc za vše děkujeme!
I takto mohou vypadat uši... aneb proboha proč ta fenka neslyší? Při pohledu do ucha to bylo jasné... pokud nevidíte zvukovod, vidíte dobře - on tam už opravdu není:-(
Útulkový kalendář pro rok 2020 se pomalu a jistě líhne a brzy už bude na světě. Opět s půvabnými fotografiemi Markéty Zýka Hojkové a letos v romanticko-budovatelské verzi :-)
Hledáme případné zájemce, kteří by byli ochotni zasponzorovat tisk. Samozřejmostí je potvrzení o daru nebo darovací smlouva pro fyzické osoby či firmy. Děkujeme!
3.prosince 2019
Milda, náš útulkový veterán, si život na stará psí kolena užívá... krásně přibral, léčba zmírnila bolest kloubů a pohybového aparátu, a už zase vesele běhá na procházkách a hlavně - nesmírně mu chutná!
A takové dvě moc šikovné studentky byly u nás minulý týden na praxi, děkujeme :-)
22. listopadu 2019
Bonnie vyfocená večer po kastraci, vypadá už dobře, hned si dala paštiku :-) Děkujeme Lubor Lamik Klenc a Bíglmánii za zajištění kastrace a převoz. Až se zahojí, bude připravená jít do nového domova. Je to krásná, hodná a mladá fena, která každý den dělá obrovské pokroky.
I u nás v ČR se hromadně testuje na bíglech, aniž by veřejnost a veterinární lékaři tušili, že používané produkty od velkých veterinárních farmaceutických firem prošly tímto neetickým testováním. Nejsme žádní aktivisté, ale poté, kdy jsme se v útulku starali i o takto "použité" bíglíky z farmaceutické firmy v ČR, musíme konstatovat, že nebyl rozdíl ve stavu psů mezi nelegální množírnou psů, zabavenou a stíhanou policí a KVS, které jsme vraceli zpět do běžného života a těmito laboratorními psy. Psi byli vyhublí, zapáchající, někteří s vrozenými vadami očí, absolutně nesocializovaní, při příchodu člověka se strachy pomočili nebo pokáleli. Při manipulaci nastoupila naučená bezmoc. Vydržím hodně, ale po této zkušenosti jsem váhala, jestli chci nadále ještě takto dále pracovat. Byla to pro mě psychická muka, o to víc, že toto vše se děje legálně a není stíhatelné a - vše běží dál... Tyto korporáty si díky obrovskému finančnímu zajištění mohou dovolit snad vše. Prosím pomozte nám snížit počet testování na zvířatech na opravdu NUTNÉ množství, a ti, kteří tímto utrpením musí projít, ať mají zajištěnou rychlou a bezbolestnou smrt (a ne smrt vykrvením a použitím krve na výrobu sér) nebo důstojné dožití v adopčních rodinách, jak je ostatně uvedeno i našich zákonech o chovu laboratorních zvířat. Je toto vše opravdu nutné v 21. století, kdy se chlubíme pokroky a vymoženostmi v technice a biomedicíne? Určitě je, ale jsem čím dál více přesvědčená, že odchovaný laboratorní pes a jiná zvířata jsou ten nejlevnější a nejdostupnější prostředek. Jsme lidé, říkáme o sobě, že jsme vrcholem vývojové pyramidy, ale máme právo takto zneužívat jiná zvířata?

18. listopadu 2019
Vážení a milí přátelé, kamarádi, známí i příznivci útulku v Borovně. Od 18.11. 2019 spouštíme nově otvírací hodiny pro veřejnost a venčitele. Ve všední den to bude středa od 13 - 16 hod., o víkendech a svátcích od 13 do 16 hod. Důvodem jsou stále četnější návštěvy, které nás moc těší, ale protože máme plné ruce práce a psů, neustálé zvonění, zodpovídání dotazů, provádění návštěv apod. ruší pejsky v útulku a nabourává náš pracovní režim. Doufáme, že nám rozumíte, nezanevřete na nás, a že oceníte, že si v tento vymezený čas na vás rádi uděláme volnou chvilku a budeme vám plně k dispozici a službám. V nutných případech je návštěva možná pouze po telefonické domluvě na tel. čísle 723 598 853. Toto se netýká vrácení zaběhnutých psů majitelům a hotelu pro psy. Děkujeme vám!
Peggy baští speciálně na doporučení veterináře podle výsledků krevních testů...
Tři bíglíci - pejsek a dvě fenky přijaté minulý týden od policie Strašice se pomalu zlepšují, aklimatizují a užívají procházek. Už se budou mít jenom lépe...
12. listopadu 2019
Peggy ve středu absolvovala 1. masáž a rehabilitaci. Nejdříve byla mírně vykulená, ale za chviličku už si celý proces užívala :-) Děkujeme za péči Ifce Schwarzů!
3. listopadu 2019
Biglí holky, Meggie je 3 dny po odstranění části mléčné žlázy. Bonnie krásně hubne, čeká ji brzo kastrace a hledá také svůj nový domov.
Z Peggynky denních vycházek... Sílí, přibírá na váze a dokáže se radovat z každodenních maličkostí. Sama je v duši pořád malé štěně proto možná miluje tolik děti :-)
Meggie byla odstraněna část visící mléčné žlázy, až se zahojí, bude z ní "kočka" a odjede do nové rodiny. Děkujeme MVDr. Martině Horákové (Doktorka ze dvorka) za operaci. Peggy podstoupila opět prohlídku a vyšetření, sono téměř bez nálezu a ještě počkáme na krevní testy. Už nabrala na necelých 18 kg, tak máme radost.
26. října 2019
Šikovné ručičky se v útulku vždycky hodi :-)
23. října 2019
Dnes jsem byla strašně pracovitá :-) V neděli mě čeká ještě operace vytahané mléčné žlázy, jak jsem měla pořád dokola štěňátka... a pak tradaaaaaá do nového domova, kde se na mě už moc těší, držte mi palce, vaše Meggie.
Prosím pomožme společně najít pro Tessy nový domov. Tessy původně bydlela na statku, kde se k ní nechovali moc hezky. Jednoho dne jí odtud odvedla starší paní, která jí dala domov a lásku. Tesinka se u ní hodně zlepšila a přestala se bát. Bohužel zdravotní stav paní nedovoluje, aby si Tessy mohla nechat, strašně špatně chodí a Tessy má tak ráda procházky, které jí paní teď již nemůže dopřát. Tak hledáme pro Tesinku nový domov. Tessy je asi čtyřletá, sedmikilová psí slečna. Je kastrovaná a má čip. Tessy je naprosto nekonfliktní pejsek, kamarádí se úplně se všemi, má ráda děti, doma je čistotná, zvládá základní povely a přijde na zavolání. Je zvyklá v bytě s kočkou, umí být sama doma. Hledáme pro ní domov ideálně v baráčku se zahradou, pro někoho, kdo s ní může chodit na delší procházky, má ráda lidi. Jen dovnitř, není to pejsek do boudy. Informace o Tessy na tel: 774/571 571. Moc děkujeme za pomoc.
Páteční setkání s dětmi z 5.C v ZŠ Blovice. Byly úžasné, bezprostřední a milé. Děkujeme mockrát za sbírku pro pejsky do útulku v Borovně! Na kolena mě dostal návrh dětí při odjezdu u auta:" Paní učitelko, my raději pojedeme na výlet do útulku než na výlet do jump parku..." Co dodat, jsou skvělé a velký dík rovněž paní učitelce Aleně Vodičkové, smekám před vaší prací!
více fotek >>>
10. října 2019
Dnes byly bígličky vyšetřeny, ošetřeny a Meggie vykastrována - odstraněny vaječníky s cystami. Děkujeme MVDr. Mirce Valterové za skvělou spolupráci.
Děkujeme kavárně Loype a celému týmu Běhejsepsem.cz, Karolina Cipro, Šimon Cipro za včerejší aukci pro útulek v Borovně. Celková vydražená částka byla 5 880 Kč a navíc to byl opravdu krásný večer, který se nesl v přátelském, vtipném a milém duchu této úžasné psí kavárny! Děkujeme za něj!
30. září 2019
Děkujeme za pozvání Nadaci na ochranu zvířat na sobotní Světový den zvířat, užili jsme si jej v plné parádě!
Na Nera se dnes přijela podívat jeho budoucí nová rodina - až z Pardubicka. Držme mu palce, ať spokojeně příští týden odjede do nového domova. Nero se k pánovi měl, jako kdyby ho znal odjakživa - psi to prostě poznají!
Včera jsme měli s Doktorkou ze dvorka zase jeden hezký pracovní večer :-) Vyšetřené a ošetřené 2 nové bígličky Meggie a Bonnie, které byly převezeny díky Lubor Lamik Klenc a spolupráci Beagle Klubu ČR s Evou Cenkovou a Bígl v nouzi ze záchytného kotce v Jincích. Až se dají do pořádku, budou to skvělé psí parťačky k adopci. Mají úžasnou, milou a hodnou povahu. Dále byl vykastrován mladý labrador Lukáš, který po zahojení bude připravený jít do nového domova. Beníkovi byly odstraněny vyhnilé zuby a vyčištěny zbylé zdravé - bohužel jich mnoho nezbylo, ale Beníkovi se bude žít lépe a kvalitněji. Děkujeme MVDr. Martině Horákové za báječnou a odbornou spolupráci v našem útulku.
8. září 2019
Den pro zvíře, Příbram
Děkujeme za pozvání na Den pro zvíře, 17.8. 2019 v Příbrami, krásně jsme si celý den užili!
více fotek >>>
Děkujeme holky za potáborovou a tématickou návštěvu!
7. září 2019
Děkujeme Loype a Běhejsepsem.cz.
https://www.facebook.com/events/419367982267515/?active_tab=about

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení a milí přátelé pejsků, zvířat a přírody,

od 1.1.2020 mají chovatelé psů novou povinnost - mít svého psa načipovaného a rovněž mít tento úkon potvrzený v očkovacím průkazu vylepením nálepky s číslem čipu. Výjimkou jsou psi, kteří byli označení tetováním provedeným před 3.7.2011. Ze zákona zároveň vyplývá, že pes, který byl naočkován a nebyl načipován, má očkování neplatné. Majitelé však bohužel zatím nemají povinnost čipované zvíře registrovat. Je tedy na každém chovateli psa, zda své zvíře zaregistruje či nikoli. Zvíře s čipem bez zaregistrovaného čísla čipu v některé z databází je nedohledatelné! Na čtečce čipu se po přiložení k levé straně krku zvířete zobrací pouze 15 číselný numerický kód bez údajů, které by po zadání do databáze vedly k nalezení majitele. Registrace čipů je proto nutností!!! Čtečku čipů vlastní většina veterinárních lékařů, útulků pro zvířata, policie a též někteří chovatelé psů. Čipy v naší ordinaci je možné si zdarma zaregistrovat z pohodlí domova na webových stránkách či písemně na různých registrech: např.Národní registr zvířat, Pet Family – Centrální registr zvířat, Backhome, Petmaxx atd…Je také možné na žádost majitele zaregistrovat nově načipovaného psa na stránkách Komory veterinárních lékařů do registru Petpasů (Pas zvířete v zájmovém chovu v rámci Evropské Unie),i přesto, že majitel možnost cestovního pasu nevyužije.
Rozhodně se nemusíte bát, že by to byl úkon, který by Vašeho psíčka nějak nezvykle traumatizoval či stresoval. Samotný úkon čipování je otázkou maximálně několika sekund, není o nic víc bolestivý než běžné očkování a zvládají ho hravě i šestitýdenní štěňata čivav při své první prohlídce u veterináře.
Cena za čipování včetně čipu je v naší ordinaci 400 korun. V případě zájmu se na nás obracejte telefonicky na číslo 728 237 512, nejlépe do konce měsíce listopadu. Je možné, že některé obce a města budou na čipování psů v obci přispívat, ohledně informací o příspěvcích kontaktujte prosím úřad své obce. Přeji příjemné letní a podzimní dny.

MVDr. Martina Horáková
doktorkazedvorka.cz
facebook.com/zedvorka
NON-STOP linka : 728 237 512, veterinární ordinace Borovno, Storgé, z.s.

26. srpna 2019
Vážení přátelé, kamarádi, známí a příznivci útulku, tak jako lidé, i pejsci mají v krmení své specifické potřeby. Rádi bychom vás proto požádali, jestli byste se nechtěli zúčastnit akce, kterou pořádá JK Animals a neposlali nějaké pytle granulí pro starší pejsky, anebo naopak pro štěňata. Aktuálně zde máme 7 pejsků, kteří už věkem přesahují 10 a více let, a tak by potřebovali trochu odlišnou stravu: Milda, Kevin, Rebeka, Buddy, Matouš a jezevčí duo potřebují granulky https://www.jkanimals.cz/…/582-sams-field-light-senior-lamb…

Junior granule se budou bohužel hodit také, a to z toho důvodu, že každoročně se na konci prázdnin u nás objeví několik opuštěných štěňat nebo mladých psů, na které už nemají lidé čas. Více o akci se dozvíte na https://www.jkanimals.cz/cs/pro-psi-utulky-a-spolky/

Naše adresa: Storgé, z.s., Borovno 67, 335 61 Spálené Poříčí, Česká Republika, tel.: 723 598 853

Děkujeme!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Děkujeme Martině Konečné!!
Když přišlo pozvání na posouzení zk ve Spáleném poříčí 14.7.2019, byla jsem potěšena a zrodil se nápad. Věnovat své cestovní náklady na útulek BOROVNO. Dnes jsem odeslala zaokrouhlenou částku 5 000,-.
I. Bíglí mánie v Borovně (24.8. 2019)
Až na tu chybu v počtech (sekla jsem se o korunu :-)) to bylo naprosto parádní! Děkujeme Skupině stránky Bíglmanie za skvělou organizaci a všem lidičkám, kteří dorazili. Byl to krásný den a těšíme se na další :-)
Radouš z Řenčí, nyní "pan Lampička", už je po kastraci, děkujeme "Doktorce ze dvorka" Martině Horákové a hned po zhojení míří do nového domova k novým páníčkům a nové smečce :-))
2. srpna 2019
Děkujeme panu Květoňovi, Týně a hasičům Lhovic za krásnou akci "Pohádkové Lhovice" a i za výtěžek pro útulek - celkem se vybralo 2.231 Kč.

Krásný dopis a děkujeme za příspěvek dětem 3.A ZŠ Blovice, dopis už nám tady visí!

Milá návštěva dětí a paní učitelek ZŠ Kasejovice na konci školního roku, děkujeme za společnost a dárky pro pejsky!
6. července 2019
Vážení přátelé, kamarádi, příznivci a známí, z důvodů letního horkého počasí se bude měnit až do 1.9. 2019 pracovní doba útulku. Pracovat a venčit se bude v dopoledních hodinách a pozdě odpoledních a večerních. Z důvodů vzrůstajícího počtu návštěv (zájem nás upřímně těší), ale protože také dochází k rušení pejsků a k přerušování naší práce, jsme nuceni vymezit otvírací dobu pro veřejnost. Útulek pro veřejnost bude až do 1.9. 2019 otevřen každé úterý, čtvrtek a sobotu od 17 do 19 hod. Mimo tento čas lze útulek navštívit pouze po předchozí tel. domluvě na tel. 723 598 853. Předem doufáme za pochopení a zachovejte nám přízeň :-) Krásné léto!!!

Děkujeme TV ZAK za skvělou spolupráci, díky ní se mnoha pejskům brzy podaří nalézt nový domov!

Bíglí socializace a učení se novým věcem stále pokračuje, kluci jsou nesmírně šikovní, každý den nové krůčky a pokroky - největší radost je ležet na trávě a ochutnávat luční kvítí... Pankrác je již zadán, Servác a Bonifác stále čekají na své nové páníčky! Děkujeme opět za supr foto Briarga Photography.
více fotek >>>
20. června 2019
I takhle se jezdí do Borovna do hotelu :-) jen dalo drobet práci tam Bohoušovi křeslo nastěhovat :-)

Takové normální venčení, aneb když pes stojí poprvé na trávě a vidí nebe...
31. května 2019
Z praxe studentů 3.E CIŠ Plzeň
Děkujeme MVDr. Martině Horákové (Doktorka ze dvorka) za zajímavou přednášku a možnost studentů pomáhat a přihlížet při operaci. A studentům díky za výbornou socializaci bíglíků :-)
více fotek >>>
30. května 2019
Hledá se domov pro Kikinu,
fenku zděděnou po příbuzných... jedná se o 8 letou malou a zdravou fenku křížence, která byla zvyklá žít v bytě s důchodcem. Je nenáročná, čistotná, milá k lidem i dětem, jen potřebuje nebýt sama a sdílet lidskou společnost, na kterou byla celý život zvyklá. Více informací na tel. čísle: 602 232 911. Fenka se nachází ve Spáleném Poříčí, Plzeň - jih.
13. května 2019
Psí den 11.5. 2019 v Plzni
Děkujeme za pozvání ÚMO Plzeň 3, pořadatelům, pejskařům, návštěvníkům a i pejskům od nás z útulku a jejich páníčkům, že se přišli podívat a podpořili akci. Byl to moc hezký a fajn den!
více fotek >>>
7. dubna 2019
Sobotní úklidová akce u útulku v Borovně v rámci "Ukliďme Česko, ukliďme svět". Nasbíráno 35 pneumatik a spoustu všemožných až nemožných "pokladů". Děkujeme Jana Fenclová, Eva Dobiášová, Michal Lašťovka, Ivana Kolmanová s Barčou, Jana Hanzalíková Jiroušková, Ivča Schwarzová, Vlaďka Johánková a dalším za kus práce!!!
Rambo se díky Barče parádně rozkoukal a skamarádil :-)))
5. dubna 2019
Projektový den na 2.ZŠ v Plzni, Schwarzova ul. Děkujeme za pozvání a milou společnost, děti byly prostě úžasné a moc milé paní učitelky a učitelé :-) A hlavně Fouskům za organizaci akce. A našim psům za trpělivost, vydržely 4 hodinové hlazení :-)
1. dubna 2019
Hledá se majitel tohoto pejska nalezeného v obci Letkov, Plzeň jih. Více informací v útulku.

25. března 2019
22. března 2019
Hledáme nový domov pro tohoto pejska, křížence jménem Fido, který prožil dosavadní život v chatové kolonii v ohrádce 1x1xm za ostnáčem, odkud se ho po dlouhé peripetii podařilo dostat. Pejskovi je 8 let, kříženec, nemůže se nabažit získané svobody, lítá po zahradě a řádí jako štěňátko. Je milé, přátelské a veselé povahy, snese se i s ostatními psy a kočkami. Vhodný do domku se zahradou, ne do kotce! O Fida zatím pečuje kolegyně, nachází se v Žerovicích u Plzně a pro více info kontaktujte útulek neb volejte přímo na tel. číslo 724 250 644. Děkujeme!
více fotek >>>

Začalo jaro tak je třeba vyzdobit útulek krásnými obrázky od dětí DDM Spálené Poříčí, DDM Blovice, které s námi přijely strávit den o jarních prázdninách. Byly skvělé a také moc děkujeme Ivaně Kolmanové.

Včerejší canisterapie s bíglími holkami a se skvělými dětmi v denním stacionáři Človíček v Plzni.

18. března 2019
Dráček rehabilituje a cvičí :-) Děkujeme Ivetě Schwarzové!

I Rózy se seznamuje s míčem, skoro se na něj nevešla, ale moc jí to bavilo :-)

Míša se rychle zotavuje, už se těší, až bude zase pořádně běhat :-) krvácející neřád byl z packy odstraněn...

16. března 2019
15. března 2019
Hledá se nový domov pro Budyho, 7 letého "skorobíglíka". Ideální k páníčkovi, který již má s chovem a držení bíglíků zkušenosti. Buddy je pořád poměrně temperamentní, hravý, aktivní a zdravý pes, který miluje vycházky a svoji smečku. Lehce svéhlavý, potřebuje nastavit hranice a důslednou, ale láskyplnou ruku a výchovu bez nátlaku. Ideální pro práci s pozitivní motivací. Vakcinovaný, čipovaný.
více fotek >>>

Míša včera prodělal operaci tlapky, děkujeme MVDr. Martině Horákové (Doktorka ze dvorka), daří se mu dobře a bude se mu lépe běhat :-) Až se zahojí, pojede moc rád do nového domova!

Hledá se!

9. března 2019
Pražská konference na téma týrání zvířat, novela zákonů a spousta zajímavých příspěvků od odborníků. Děkujeme paní poslankyni Míle Rutové za pověření, že jsme se také mohli zúčastnit a p. europoslanci Jiřímu Pospíšilovi za podporu a záštitu akce.
7. března 2019
O útulku v Nepomuckých novinách, březen 2019 :-)

Dobrý den,
od 11.1. hledáme našeho pejska Míšu, utekl mezi obcemi Radochovy a Partoltice... zmizel, nikdo nic neví, nikdo ho neviděl. Je to cca 11lety kříženec čivavy a špice, hodně štěká. Stále hledáme, neb věříme, že je buď u někoho na gauči a nebo v útulku... Snad...
4. března 2019
Dobrý den,
dne 27.2.2019 k nám přišla na letišti v Líních u Plzně před kancelář naší firmy Recyklbox malá fenka zřejmě Drsnosrstý jezevčík, stáří odhadujeme cca 1 rok ale můžeme se mýlit. Bez obojku, tetování nemá, půjdeme s ní na veterinu zda nemá náhodou čip ale pochybuji. Je velice přátelská, mazlivá, společenská, jedno ouško jí pořád stojí, bojí se blesku fotoaparátu, je v dobré zdravotní kondici (není vyhublá, má zdravé zuby, čisté uši, nemá blechy). Máme ji u sebe doma v Tlučné u Plzně a postaráme se o ni než se najde případně majitel. Píšu jen proto, kdyby ji u Vás náhodou někdo hledal tak aby jste mohli když tak předat kontakt aby se s námi majitel spojil. Telefon na mne 732 885 740 v příloze zasílám její foto. Sdíleli jsme již i na facebook a rozvěsíme nějaké letáky s fotkou v okolních obcích. Děkuji za případnou pomoc s hledáním majitele.

Dráček, který je z rodinných důvodů dočasně umístěn v útulku, dnes dopoledne prošel kouzelnou proměnou a neuvěřitelně prokoukl :-)
více fotek >>>
22. února 2019
V kynologickém zařízení s útulkem v Borovně vzniká nová veterinární ordinace - reportáž ČRo Plzeň.
16. února 2019
Děkujeme Pepemu Pazderovi, pejsek dorazil až z daleké Keni, speciálně vyroben pro náš útulek (v africké nabídce byly hlavně žirafy a hroši :-)) už je vystavený a dělá parádu.

Hledá se majitel tohoto mladého pejska, nalezeného ve čtvrtek 14.2. ve Starém Plzenci. Majitel ať prosím kontaktuje pro více informací útulek, pejsek je v dobrých rukách.
6. února 2019
Připravujeme, stěhujeme, upravujeme, opravujeme, prostě moc pracujeme :-) - z naší dosavadní veter. ošetřovny se rodí plně zařízená veterinární ordinace, dále místnost s hospitačními kotci, prostorná čekárna, velké parkoviště, objednací doby bez čekání - a k tomu naše nová a milá paní doktorka Martina Horáková (Doktorka ze dvorka), která bude naší ordinující veterinární lékařkou. Tereza Jindrová zůstává naší osvědčenou kmenovou terénní veterinární lékařkou (možnost ošetření vašeho zvířátka doma) a k tomu nabídka služeb v rámci chiropraxe psů a koní. Budeme informovat, jak přestavba postupuje, držte nám palce :-)))

15. ledna 2019
Dnešní natáčení pořadu Chcete mě? s ČT
Děkujeme za báječně strávený pracovní den, za milou společnost a profesionální přístup České Televize a rovněž za opět skvělou spolupráci s Nalezenci Šumaváky. Bude vysíláno v neděli 3.2. 2019.
více fotek >>>

1. ledna 2019